facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Сирота з інвалідністю відстояла право на пільгову чергу на квартиру

Дата публікації: 10.07.2018

Автор: Олена Орлова/Мережа правового розвитку

Чиновники міськвиконкому відмовилися ставити молоду жінку у пільгову чергу на отримання житла, хоча вона мала на це право. Після втручання у ситуацію юристів Сєвєродонецького офісу Мережі правового розвитку чиновники свою позицію змінили.

У 20-річної Тетяни* з Луганщини – два статуси: людина з інвалідністю та сирота. До Сєвєродонецького Офісу при громадській організації «Громадська платформа» вона звернулася, оскільки не знала, як довести свою правоту. Розповіла, що хотіла отримати квартиру за пільговою чергою, враховуючи свої статуси, але у міськвиконкомі, куди звернулася з цим питанням, їй відмовили. Тетяна розуміла, що має право не стояти роками в загальній черзі, але їй бракувало аргументів проти такої відповіді чиновників.

  • Питання постановки на облік потребуючих житло, в тому числі всіх пільгових категорій, зокрема сиріт, вирішуються у виконавчих комітетах місцевих рад, і тільки там. Щоб поставити людину на облік, слід звернутися туди з письмовою заявою. Як правило, це можливо тільки за місцем прописки, – пояснює юрист Офісу Юрій Феленко.

Він роз’яснив Тетяні всі її права та допоміг скласти заяву до міськвиконкому. У документі юрист указав права клієнтки та обов’язки чиновників. Ось які пояснення містив лист.

Щодо статусу сироти. Посилання на Закон у України «Про житловий фонд соціального призначення» доповнено абзацом третім такого змісту: «Взяття на соціальний квартирний облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які досягли 16-ти років, здійснюється за заявою опікуна, прийомних батьків, батьків-вихователей , адміністрації установи, де проживає дитина, або органу опіки та піклування, або осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за їх заявою».

Щодо статусу інвалідності. У Законі України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» введена нова редакція статті 33, згідно з якою діти з інвалідністю з числа дітей-сиріт та дітей,  позбавлених  батьківського  піклування,  які  проживають  у сім’ях піклувальників, прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу, державних   або   інших  соціальних  установах,  після  досягнення повноліття   мають   право   на   позачергове  одержання  житла  і матеріальну допомогу на його упорядження у разі, якщо за висновком медико-соціальної     експертизи     вони    можуть    здійснювати самообслуговування і вести самостійний спосіб життя.

Зокрема, в Житловому кодексі (ЖК) статтю 39 доповнено частиною другою, згідно з якою діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які досягли 16-ти років, а також особи з їх числа, беруться відповідними органами місцевого самоврядування на облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, за місцем їх походження або проживання до влаштування в сім’ї громадян, заклади для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Заява на співробітників міськвиконкому подіяла. Тетяну поставили у пільгову чергу на отримання житла.

Успіх цієї справи ще раз підкреслює важливість та дієвість безоплатної правової допомоги, тим більше людям з особливо вразливих категорій. Адже, скорившись рішенню чиновників, які чи то не знали, чи то не хотіли знати законів, дівчина могла би невідомо скільки чекати на омріяну квартиру в загальній черзі. А ця перемога надала їй упевненості та сил і надалі відстоювати свої права, говорить юрист.

*Персональні дані змінено з етичних міркувань. 

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×