Трирічна тяганина завершилася за лічені дні: подружжя зможе приватизувати земельну ділянку
Дата публікації: 19.05.2023
До ГО «Асоціація громадських радників України» звернулася пані Тетяна* — мешканка м. Сторожинець Сторожинецької громади Чернівецької області, яка вже понад три роки не могла вирішити питання щодо приватизації земельної ділянки…
Громадській радниці Наталі Горвасюк жінка розповіла, що має нотаріально посвідчене доручення від свого чоловіка. Він отримав в спадщину згідно з заповітом земельну ділянку та невеликий будиночок на ній. Маючи намір приватизувати майно, молоде подружжя ще у 2020 році звернулося до приватного землевпорядника, аби оформити необхідну документацію. Однак до березня 2023 року справа так і не зрушила з місця. На запитання пані Тетяни до землевпорядника, в чому проблема, жінка отримала відповідь, що він неодноразово надсилав запити на присвоєння кадастрового номеру ділянці, але щоразу отримував відмову. Причиною відмов, за словами землевпорядника, були неправильні координати сусідської ділянки, яку приватизувала у 2006-2007 роках інша приватна фірма. А фірма та збанкрутувала, і незважаючи на те, що він звертався до Держгеокадастру з 2021 по 2023 роки, постійно отримував повторні відмови «внаслідок накладки земельних ділянок одна на одну».
Також землевпорядник зазначив, що під час військового стану приватизувати цю землю неможливо.
До розв’язання проблеми пані Тетяни громадська радниця залучила юриста Вінницької ГО «Подільський центр прав людини» Михайла Бардина. Разом вони розглянули документи, які мала клієнтка. Спільними зусиллями витребували у землевпорядника роздруківки відмови від Держгеокадастру.
- В результаті приватне підприємство землевпорядника, який працює над справою клієнтки щодо приватизації її ділянки, подало повторний запит на присвоєння кадастрового номеру, після чого можна буде завершити процес приватизації, — пояснює Наталя Горвасюк. — Підприємство, яке припустилося помилки, визнало її та взялося виправити за свої кошти, отримавши відповідь щодо внесення в реєстр.
Вже через чотири дні від Держгеокадастру прийшла позитивна відповідь, і землевпорядник завершив виготовлення документації. Зараз пакет документів пані Тетяна вже надала в ЦНАП для завершення приватизації ділянки.
*Ім’я змінено з етичних міркувань.
Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та LegalEmpowermentFund (програма FundforGlobalHumanRights) та Мережі правового розвитку. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.