«Токсичні» сусіди злякалися штрафу і перестали курити в під’їзді
Дата публікації: 18.02.2019
Сусіди палять прямо у під’їзді. Історія ніби банальна і така, що без конфлікту частіше за все не вирішується. Але пенсіонерці з Луганщини вдалося дипломатично вийти з делікатної ситуації. Дізнатися про свої права і захистити їх жінці допомогли юристи Новоайдарського офісу Мережі правового розвитку.
Співробітникам Офісу при громадській організації «Суспільна служба правової допомоги» 65-річна Лариса Петрівна з Новоайдара розповіла, що її сусіди постійно палять на сходовому майданчику. І сигаретний дим – для неї не лише бридкий сморід, а й шкода здоров’ю: жінка страждає на алергію. Тактичні зауваження на прохання не смалити у під’їзді на курців не діяли. Потерпати від їхньої зухвалості пані Ларисі набридло, водночас конфлікту вона не хотіла. Жінка вирішила захистити себе, звернувшись по безоплатну правову допомогу.
Юристка Офісу Тамара Оніпко пояснила:
1. Відповідальність за паління у заборонених місцях передбачена ст.175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП).
2. Аби притягнути правопорушника до відповідальності, слід написати заяву до органів внутрішніх справ. Також слід мати свідків, які можуть підтвердити ці факти правопорушень.
3. Стаття 175-1 КУпАП передбачає, що паління у місцях, заборонених законом, передбачає покарання у вигляді попередження чи штрафу в розмірі від 3 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів. Повторне вчинення вказаного правопорушення протягом року, передбачає накладення штрафу від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Знання своїх прав додали Ларисі Петрівні сміливості та впевненості. Вона наважилася серйозно поговорити з сусідами-курцями і пригрозила їм, що звернеться до органів МВС. Попередньо роз’яснила, у чому їхнє правопорушення, і яка адміністративна відповідальність загрожує їм за паління у заборонених місцях.
Аргументована розмова на сусідів подіяла: більше на сходах вони не палять. А пані Лідія у свою чергу дуже вдячна юристам і задоволена, що конфлікт вдалося врегулювати мирним шляхом.
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.