facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

У кримінальній справі «Лощинівка» – перша перемога, – правозахисники

Дата публікації: 20.01.2017

Як повідомляє портал “Правовий простір”, про першу перемогу у кримінальній справі щодо аниромських погромів у селі Лощинівка Одеської області 18 січня 2016 року заявив юрист, керівник Правозахисного ромського центру Володимир Кондур. Суд скасував постанову слідчого прокуратури про невизнання ромів потерпілими.

Про перше правове досягнення у кримінальній справі щодо Лощинівки Володимир Кондур повідомив у фейсбук-групі «Захист прав ромів».

«Маленька перемога у кримінальній справі «Лощинівка» – прокуратура Одеської області відмовляла ромам в визнанні статуса потерпілих. Ми подали скаргу в суд і відстояли права потерпілих ромів. Чекаємо на ухвалу суду. Питання забезпечення прав нацменшин та їх безпека в Україні з боку влади є актуальною і головною. Треба пам’ятати, що в Україні проживає близько 135 національностей, представники майже усіх з них мешкають в Одеському регіоні», – написав юрист.

У коментарі Правовому Простору Володимир Кондур пояснив:

22 вересня 2016 року було подано заяву в Обласну прокуратуру про порушення з боку поліції Ізмаїльського району в день погромів у селі Лощинівка (27 вересня 2016 року – ред.). А саме про їх бездіяльність: близько п’яти поліцейських спостерігали за погромами і підпалами ромських будинків, перебуваючи поруч з порушниками.

Юристи отримали постанови від прокуратури, що роми-заявники не можуть бути визнані потерпілими у зв’язку відсутністю на даний момент кримінального слідства та наявності будь-яких збитків, нанесених ромам. І буцімто це ще потрібно довести. На переконання юристів, це є порушення закону і вони подали відповідні скарги. Суд визнав статус ромів як «потерпілі».

Далі належить розглянути 5 скарг такого ж характеру – на кожного рома. Але ми маємо прецедент, і все має скластися успішно на цьому етапі, – прогнозує юрист.

Варто нагадати, що Володимир Кондур також є головою Коаліції ромських неурядових організацій України. Вона однією з перших відреагувала на конфлікт у Лощинівці: оприлюднила заяву, де зазначила, що антиримські погроми – це розпалення міжнаціональної ворожнечі, дискримінація за національною ознакою та приниження людської гідності. Тоді ж Коаліція підготувала позов до суду і звернення до голови адміністрації Ізмаїльского району, міністра МВС Українита Уповноваженої Верховної Ради України з прав людини, а також у співпраці з Міжнародним фондом «Відродження» ініціюала проведення прес-конференції щодо погромів у Лощинівці.

Пізніше, на початку листопада 2016 року, юристи Правозахисного ромського центру заявили, що влада не прийняла жодного рішення щодо конфлікту в Лощинівці.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×