facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Жінку, яка намагається виправитися, не позбавлять батьківських прав

Дата публікації: 23.07.2018

Спільними зусиллями Нікопольського офісу Мережі правового розвитку та служби у справах дітей районної державної адміністрації у суді вдалося довести, що рішення про позбавлення батьківських прав жительки району, яка зловживала алкоголем, буде передчасним. Жінка знаходиться під соціальним супроводом та заради немовляти намагається виправити своє життя.

Права жінки захищав у суді адвокат Нікопольського офісу Мережі правового розвитку при ГО «НЦДСПР «Відкриті двері» Сергій Мойсак.

Жительку  Нікопольського району Оксану Терещенко* хотіли позбавити батьківських прав. Після народження дитини жінці довелося на деякий час залишити її у лікарні, адже немовля народилося слабким. Мати регулярно навідувалася до медичного закладу, привозила ліки та дитяче харчування. Переймалася станом здоров’я дитини, ретельно готувалася до її появи в домі: облаштувала житло та придбала необхідні речі.

Однак, коли дитину вже виписували, жінка почала пиячити. Тому представники місцевого самоврядування вирішили позбавити її батьківських прав та стягнути аліменти на утримання дитини.

Під час слухання справи стало зрозумілим, що ще однією із підстав позбавлення батьківських прав позивачі вважають те, що жінка має ВІЛ-позитивний статус.

– У цьому простежувалося дискримінаційне ставлення селищної громади та їх представників до ВІЛ-інфікованої особи, – зазначає адвокат Нікопольського офісу Мережі правового розвитку.

Представник служби у справах дітей районної державної адміністрації пояснив, що ця родина знаходиться під соціальним супроводом, і жінка намагається виправити своє життя. Тому рішення позбавити Оксану батьківських прав буде передчасним. До того ж, на час розгляду справи жінка проходила курс лікування від алкогольної залежності.

Спільними зусиллями «Центру правової допомоги» ГО НЦДСПР «Відкриті двері» та служби у справах дітей районної державної адміністрації в судовому засіданні вдалося довести, що рішення про позбавлення жінки батьківських прав буде передчасним і порушить низку національних норм, Декларацію прав дитини та ст. 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, де передбачено, що роз’єднання батьків із дітьми може бути виправданим лише за виняткових обставин.

Тож, суд вирішив залишити немовля з мамою.

*Ім’я змінене з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×