Учасник бойових дій відстоює право на отримання компенсації за додаткову відпустку
Дата публікації: 19.09.2019
Автор: Юлія Марукян/Чугуївська правозахисна група
Військова частина відмовилася виплачувати учаснику бойових дій компенсацію за невикористану додаткову відпустку. Захисник вирішив добитися справедливості, і йому допомагають у цьому юристи Першого громадського центру правосуддя на Харківщині. Водночас правники закликають військовослужбовців, яким надано статус учасника бойових дій, не боятися відстоювати свої права у подібних питаннях в судовому порядку.
До офісу Громадського центру правосуддя, сформованого на базі офісу Мережі правового розвитку Чугуївської правозахисної групи, звернувся переселенець з Луганської області, учасник бойових дій, який проходив військову службу за контрактом.
Під час консультації, яку надав адвокат Чугуївської правозахисної групи Роман Лихачов, чоловік розповів, що при звільнені зі служби військова частина відмовилася виплачувати йому компенсацію за невикористану додаткову відпустку як учаснику бойових дій, із посиланням на Указ Президента України від 17.03.2014 №303/2014 «Про часткову мобілізацію», тобто на дію особливого періоду, у зв’язку з якою додаткові відпустки зі збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік не надаються.
Ознайомившись із матеріалами справи, адвокат підготував адміністративний позов про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії до Харківського окружного адміністративного суду.
Адвокат коментує:
«Відповідно до ч. 14 ст. 101 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», а також Наказу Міністерства оборони України від 07 червня 2018 року № 260 “Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам”, встановлена можливість виплати грошової компенсації за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, а також дні додаткової відпустки, зокрема, за минулі роки.
Припинення відпустки на час особливого періоду не означає припинення права на відпустку, яке може бути реалізовано у один із таких двох способів: 1) безпосереднє надання особі відпустки після закінчення особливого періоду, який може тривати невизначений термін; 2) грошова компенсація відпустки особі.
Така позиція висвітлена у зразковому рішенні Верховного Суду від 16.05.2019 № Пз/9901/4/19*».
Наразі адміністративний позов подано до суду та очікується призначення справи до розгляду.
Водночас правники закликають військовослужбовців, яким надано статус учасника бойових дій, відстоювати свої права в подібних питаннях у судовому порядку, адже практика судових рішень говорить про неправомірність відмови у виплаті компенсації за невикористану додаткову відпустку.
*Посилання на рішення суду в Єдиному держреєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Review/81798649
P.S. Проект “Перший громадський центр правосуддя на Харківщині” реалізується громадською спілкою “Мережа правового розвитку” за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках програми “Нове правосуддя”.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.