facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Учасник Революції Гідності отримуватиме пенсію з інвалідності незалежно від стажу

Дата публікації: 05.09.2018

Автор: Олена Орлова/Мережа правового розвитку

Лише одне звернення по безоплатну правову допомогу дозволило мешканці  Чернівецької області на багато років уперед вирішити важливе для її найріднішої людини фінансове питання. У Вижницькому офісі Мережі правового розвитку матері роз’яснили права сина, який отримав поранення під час Революції Гідності, і тепер він отримуватиме пенсійні виплати з інвалідності.

До Офісу при Чернівецькій обласній організації «Комітет виборців України» Анна Кучеренко* з міста Вижниця звернулася за консультацією щодо призначення пенсії з інвалідності. Просила не за себе – за сина. Розповіла, що Андрій* – патріотично налаштований, вірний своїй Батьківщині громадянин, брав участь у Революції Гідності. На початку 2014 року під час сутичок на столичному Майдані Незалежності отримав поранення. Після тривалого лікування йому призначили ІІ групу інвалідності.
Тепер пані Анна, жінка передпенсійного віку, переймалася подальшою долею сина. У юристів Офісу вона запитала, чи має її син право на призначення пенсії з інвалідності за наявності страхового стажу 1 рік і 7 місяців. Побідкалася, що її родина не є компетентною у таких справах, і поки що за допомогою до органів місцевої влади не зверталася.

Юристка Офісу Валентина Ткач пояснила матері права її сина.

  • Відповідно до ч.2 ст. 32 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», якщо інвалідність настала внаслідок поранення, каліцтва, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21.02.2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича, у особи, яка звернулася за медичною допомогою у період з 21.11.2013 року по 30.04.2014 року, то пенсія по інвалідності призначається особі незалежно від наявності страхового стажу, – уточнила юристка.

Також Валентина Ткач підказала, що звертатися жінка має до місцевого представництва пенсійного фонду і уточнила, які документи слід для цього підготувати. В результаті Анна Кучеренко, зібравши всі необхідні папери, звернулася до пенсійного фонду, і у визначений законодавством термін її сину призначили пенсію з інвалідності ІІ групи.

Ця успішна історія, на перший погляд, проста, і результатів у ній досягнуто доволі оперативно. Водночас юристи зазначають,  що отримати належні виплати людям часто заважає елементарний брак інформації про свої права. Це і призводить до того, що вони не можуть скористатися тими соціальними гарантіями від держави, які належать їм по праву.

*Персональні дані  змінено з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×