Успадкував квартиру через 10 років після смерті батька
Дата публікації: 02.03.2018
Автор: Асоціація юристів м. Кам’янець-Подільський
Мешканець Кам’янець-Подільського району Олександр звернувся до Кам’янець-Подільського офісу Мережі правового розвитку на початку 2017 року. Хотів, аби юристи допомогли йому прийняти в спадок однокімнатну квартиру, що залишилася йому від батька. Житло було в аварійному стані – впала стеля.
– Ситуація була дуже запущеною. Квартира стояла опечатана через значну заборгованість. З дня смерті спадкодавця минуло понад 10 років. Олександр був у скрутному матеріальному становищі, не мав постійної роботи, виживав завдяки тимчасовим заробіткам, – розповідає Вікторія Ільчишена, керівниця офісу.
У чоловіка не було ані свідоцтва про смерть батька, ані документів, що посвідчували б право власності за покійним.
– Жодних документів на це житло у чоловіка не було. Він навіть не уявляв, з чого можна почати, щоб переселитися в батьківське житло з автосервісу, у якому він жив вже кілька років, – коментує правниця.
Керівниця офісу Мережі при Асоціації юристів м.Кам’янець-Подільського допомогла відвідувачеві відновити дублікат договору дарування квартири та дублікат свідоцтва про смерть батька.
Після чого пан Олександр за порадою правниці звернувся до Другої Кам’янець-Подільської державної нотаріальної контори та отримав свідоцтво про право на спадщину.
– До суду не зверталися, адже проблему відвідувача можна було вирішити у позасудовому порядку, – говорить Вікторія Ільчишена.
Пан Олександр повністю сплатив борг по квартплаті, який складав 3200 грн. Однак залишився ще борг за користування житлово-комунальними послугами – понад 6800 грн.
– Чоловік кілька років проживав в автосервісі (металевому вагончику), оскільки не мав можливості винайняти собі житло чи відремонтувати успадковану квартиру. Успадкувавши квартиру в місті без зручностей, яка перебувала в аварійному стані, він здійснив її відчуження та придбав будинок зі зручностями та ремонтом в одному із сіл Дунаєвецького району. Таким чином, чоловік поліпшив свої житлові умови, – ділиться хорошими новинами Вікторія Ільчишена.
Зазначимо, що придбати будинок в селі пану Олександру також допомогли юристи Асоціації. Житло було без правовстановлюючих документів. Але про цю успішну історію читайте трохи згодом на сайті Мережі правового розвитку.
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження». Детальніше про діяльність мережі, засади та принципи роботи читайте на сайті «Правовий Простір».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.