Відлучилася на кілька місяців – втратила пенсію
Дата публікації: 11.02.2019
Переселенка, яка мешкає у Сєвєродонецьку, вишена була за об’єктивних причин повернутися на деякий час до покинутої в Луганську садиби. За цей час на місці нинішнього проживання їй припинили виплачувати пенсію. Домогтися відновлення виплат і компенсації вдалося за допомоги юристів Сєвєродонецького офісу Мережі правового розвитку.
Марія Леонидівна – пенсіонерка за віком, переселенка з Луганська. Юристам Офісу при громадській організації «Громадська платформа» жінка розповіла, що живе в Сєвєродонецьку з 2014 року. Періодично виїжджає до Луганська, щоб доглядати за домогосподарством, яке покинула не за власним бажанням, а внаслідок бойових дій. У серпні 2018 року пані Марія дізналася від сусідів, що в її луганському будинку розбите вікно. Приїхавши туди, виявила, що з дому зникли деякі речі, звернулася у поліцію. Протягом 5 місяців вона вирішувала питання стосовно захисту свого майна і в Сєвєродонецьку не була. А коли повернулася, дізналася, що територіальний орган Пенсійного Фонду України припинив їй виплату пенсії та відмовив у виплаті заборгованості.
Марія Леонидівна була дуже ображена таким ставленням і хотіла дізнатися, як захистити свої права.
Юристка Офісу Олена Полєтаєва ознайомилися з деталями справи і надала жінці консультацію, вказавши правову базу на її користь.
1. Розділ 2 Конституції України визначає права, свободи та обов’язки громадянина України. Ст.ст. 22, 46, 55, 56,64 Конституції України закріплюють права та свободи людини та громадянина України, їх право на соціальний захист та на захист їхніх прав судом, на відшкодування матеріальної та моральної шкоди, заподіяної незаконними рішеннями, діями або бездіяльністю органів влади.
2. Закон України «Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 року за № 1706-VII зі змінами та доповненнями статтею 7 забезпечує реалізацію прав ВПО на пенсійне забезпечення.
3. Закон України «Про пенсійне забезпечення» від 5.11.1991 року за № 1788-XII зі змінами та доповненнями закріплює види пенсій, призначення, обчислення, одержання та виплати, а також відповідальність державних органів.
4. Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року за № 1058-IV зі змінами та доповненнями закріплює принципи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, право громадян України на отримання пенсійних виплат, права та обов’язки застрахованих осіб, порядок державного регулювання, нагляду та відповідальності у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.
Також юритска допомогла Марії Леонидівні скласти позов до суду з вимогою відновити їй виплату пенсії та сплатити заборгованість за час її відсутності в Сєвєроднецьку.
В результаті вимоги пенсіонерки суд задовольнив у повному обсязі.
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.