facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Власник автівки оскаржив зайві митні платежі через суд

Дата публікації: 21.10.2021

Автор: Подільський центр прав людини

У процесі митного оформлення автомобіля, купленого за кордоном, мешканець Вінниччини  стикнувся з неприйнятними для нього вимогами митників. Аби захистити свої права та зберегти власні кошти, чоловік звернувся до юристів Вінницького офісу Мережі правового розвитку – і за їхньої допомоги виграв суд проти митної служби.

У травні 2021 року пан Олег у Польщі придбав собі автомобіль. Відповідно до діючого законодавства, для митного оформлення транспортного засобу до митниці слід було подати низку документів, що підтверджують законність придбання автомобіля. Зокрема це договір купівлі-продажу транспортного засобу, рахунок-фактура, готівковий ваучер, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, довідка про транспортні витрати та інші. Усі подані Олегом документи підтверджували факт того, що вартість придбаного ним автомобіля становила 3500 євро.

Проте митниця прийняла рішення відкоригувати митну вартість товару, відповідно до якого визначила митну вартість імпортованого автомобіля у розмірі 5000 євро: для розмитнення вони застосовували “нормативну” вартість такого самого авто відповідної марки та року випуску на значно більшу суму. В результаті нараховані митні платежі, які мав сплатити Олег, були на стільки ж більшими, наскільки “нормативна” вартість була більшою від реальної. Тому чоловік вирішив оскаржити рішення митників, з яким не погоджувався.

Юрист Офісу при громадській організації «Подільський центр прав людини» Олександр Довбиш підготував позовну заяву до окружного адміністративного суду. І йому вдалося довести, що для розрахунку митного збору слід застосувати реальну вартість авта.

На фото: Олександр Довбиш, юрист Вінницького офісу МПР.
  • У рішенні суду* зокрема вказано, що, вивчивши всі нюанси справи, суд дійшов висновку, що надані позивачем документи підтверджують заявлену митну вартість товару і обраний метод їх визначення. Тому у контролюючого органу не було підстав для визначення митної вартості ввезеного автомобіля не за ціною договору, а за резервним методом, відповідно до статті 64 Митного Кодексу України. Відтак суд визнав, що рішення про коригування митної вартості авто не відповідає вимогам чинного законодавства, а тому є протиправним та підлягає скасуванню.

Отже, пан Олег, вчасно звернувшись по правову допомогу, зміг не лише захистити свої права, а й уникнув значних фінансових витрат, до яких могли призвести неправомірні вимоги митників.

*Посилання на судове рішення: https://reyestr.court.gov.ua/Review/99322380 

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×