Водій довів і оскаржив несправедливе звинувачення у кермуванні напідпитку
Дата публікації: 10.11.2024
До юристів ГО «Право» пан Тарас* із міста Хмільник звернувся з проханням допомогти оскаржити несправедливе, на його думку, звинувачення в порушенні закону. Зокрема його звинуватили у водінні в нетверезому стані…
Розповів, що місцева патрульна поліція виписала йому штраф, звинувативши у правоворушенні за частиною 1 статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) «Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції». А значить йому загрожував штраф від 17 000 гривень із позбавленням прав на строк від 1 року.
Однак пан Тарас наполягав, що просто фізично не міг порушити закон, оскільки на момент, вказаний патрульними, взагалі не кермував своєю автівкою.
Юристка організації Лада Карабань проконсультувала чоловіка, вивчила всі деталі справи і дала практичні поради, як у його випадку можна скасувати й закрити судове провадження, а отже й уникнути чималого штрафу.
- Пану Тарасу вдалося отримати і надати відеозаписи з нагрудного відеореєстратора поліцейського, на яких чітко видно, що його автівка на момент буцімто порушення стояла на узбіччі, а він у цей час сидів за кермом і говорив по телефону. Тобто, доказу керування транспортним засобом не було, а значить не було і складу правопорушення, — пояснила юристка.
Вона допомогли чоловіку скласти позовну заяву про скасування із закриттям провадження у справі про адміністративне правопорушення, вказавши на підстави, передбачені п.1 ч.1 ст.247 КУпАП: «провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, зокрема у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення».
Зрештою звинувачення з пана Тараса суд зняв.
* Імʼя змінено з етичних міркувань.
Ви можете отримати індивідуальну консультацію через онлайн-чат Мережі правового розвитку. Чат працює щодня з 10:00 до 16:00. Допомогу надають юристи та юристки правозахисних організацій, які входять до складу Мережі правового розвитку.
Матеріал створено в рамках Ініціативи регіональних координаторів. Ініціатива релізована за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та Legal Empowerment Fund (програма Fund for Global Human Rights) та Мережі правового розвитку.
Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.