facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Виправив помилку – оформив пенсію

Дата публікації: 01.07.2018

Автор: Людмила Чванько

Неправильно вказане ім’я по батькові у відомостях про зарплату заважало жителю Ковельського району отримати пенсію. Згідно з документом, протягом трьох років гроші отримував Федір Трохимович замість Федора Трифоновича. Помилки в документах – одна з найчастіших проблем, з якими відвідувачі приходять до Ковельського офісу Мережі правового розвитку. Ситуація ускладнюється тим, що звернутися в орган, який видавав документ, вже немає можливості – він або вже давно не працює, або ж не видає схожу документацію. Тому єдиним виходом є звернення до суду. Голова офісу Надія Клімук, вже маючи чималий досвід в аналогічних справах, надала консультацію та підготувала чоловікові заяву. Суд визнав, що в записі у відомостях про зарплату йде мова саме про Федора Трифоновича, а не іншу людину. Тож, тепер чоловік зможе оформити довгоочікувану пенсію.

З проблемою отримання пенсії за віком до Ковельського офісу Мережі правового розвитку при ГО «Центр зростання громад» звернувся житель району Федір Трифонович*.

Чоловік має право піти на заслужений відпочинок, однак не може цього зробити, бо у відомостях про заробітну плату за 1990-1992 роки допущена помилка у його імені по батькові.

У паспорті чоловік вказаний як Федір Трифонович. Картка фізичної особи платника податків видана на аналогічне ім’я. А от в архівній довідці від 2018 року трудового архіву виконавчого комітету Ковельської міської ради з даними про зарплату Федора Трифоновича за 1990-1992 роки чоловіка вказали Трохимовичем.

У цьому документі є розбіжність у написанні по батькові заявника. При цьому інформація щодо інших його даних, зокрема, місця його роботи тощо, яка має логічний зв’язок, тотожна, а тому немає сумніву, що документ належить саме Федору Трифоновичу, – пояснює Надія Клімук. – Однак, просто виправити допущену помилку за місцем своєї трудової діяльності чоловік позбавлений можливості.

Довести, що документ належить відвідувачу офісу можна було лише у суді. З цим чоловікові допомогла керівниця ГО “Центр зростання громад”.

Згідно п. 6 ч. 1 ст. 315 Цивільно процесуального кодексу України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті, – посилається на законодавство правниця.

Тож, Надія Клімук підготувала заяву до суду, який прийняв рішення на користь чоловіка. Оформлення пенсії тепер лише питання часу.

*Ім’я змінене з етичних міркувань.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×