facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

«Виписала» колишню невістку – і оформила субсидію

Дата публікації: 15.10.2019

Автор: Білоцерківська громадська організації «Правова єдність»

Мешканка Білої Церкви мала низку незручностей, які перешкоджали їй повноцінно користуватися власним майном, зокрема не могла оформити субсидію, оскільки в її квартирі була зареєстрована колишня невістка. Відновити права та оформити соціальні виплати жінці допомогли в Білоцерківському Офісі Мережі правового розвитку.

Пані Людмила, яка звернулася до юристів Офісу при Білоцерківській громадській організації «Правова єдність», розповіла, що у її квартирі зареєстрована колишня невістка. Оскільки сімейне життя у її сина та невістки не склалося, у травні 2018 року остання зібрала свої речі та залишила будинок. При цьому про своє нове місце проживання не повідомила.

Юристка офісу Інна Малишко проконсультувала пані Людмилу і роз’яснила законодавчі аспекти вирішення її питання, а також склала позовну заяву про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

Зокрема юристка зазначила, що відповідно до ст.72 Житлового кодексу УРСР, визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.
У постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду від 24.10.2018 у справі № 490/12384/16-ц зроблено висновок по застосуванню статей 71, 72 ЖК Української РСР, який полягає в тому, що особа може бути визнана такою, що втратила право користування жилим приміщенням за двох умов: не проживання особи в жилому приміщенні більше шести місяців та відсутність поважних причин. Вказані правові висновки доцільно застосовувати і до правовідносин, що виникли між сторонами.
Згідно з положеннями статті 391 Цивільного кодексу України, власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Відповідно до ст.7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється, крім іншого, на підставі судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права користування житловим приміщенням.

В результаті розгляду справи пані Людмили Білоцерківський міськрайонний суд прийняв рішення на її користь та визнав колишню невістку такою, що втратила право користування жилим приміщенням.

Посилання на рішення суду у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Review/83651317  

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×