Взяв у батька пістолет «показати друзям» – потрапив до поліції
Дата публікації: 15.01.2019
Автор: «Агенція демократичного розвитку Донбасу»
Студента з Луганщини поліція затримала зі зброєю. Хлопець пояснив, що пістолет – батьків, використовувати його не збирався, просто хотів показати друзям. Але такі аргументи на правоохоронців не подіяли. Які наслідки має подібне правопорушення і як захистити свої права, хлопцю роз’яснили у Слов’янському офісі Мережі правового розвитку.
22-річний Данило – студент одного із вузів Луганської області. Якось без дозволу та у відсутність батька взяв його газовий пістолет – хотів показати друзям. Ніяких інших намірів у хлопця, за його словами, не було, ніяких дій із пістолетом він не вчиняв. Та коли йшов вулицею, його затримали співробітники поліції. Пістолет вилучили, довелося давати полісменам пояснення. Батько хлопця і досі у відрядженні, а Данило після цього випадку дуже переживає і хоче знати, яка відповідальність йому загрожує та яких наслідків слід чекати? Як можна врегулювати цю ситуацію та захистити себе? З цими питаннями хлопець прийшов до Офісу при громадській організації «Агенція демократичного розвитку Донбасу».
Юристка Офісу Лілія Олексенко пояснила:
- В ситуації, що склалася, є ознаки правопорушення, передбаченого ст.195-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП).
2. Згідно ст.195-2 КУпАП, порушення порядку придбання, зберігання, реєстрації або обліку газових пістолетів, револьверів та патронів до них тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 до 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією газових пістолетів і револьверів та патронів до них або без такої. Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за порушення, передбачене ч.1 цієї статті, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 2 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією газових пістолетів і револьверів та патронів до них.
3. Предметом цього правопорушення є встановлений порядок придбання, зберігання, реєстрації або обліку газових пістолетів і револьверів та патронів до них.
4. Вимоги щодо дотримання порядку придбання, зберігання, реєстрації або обліку газових пістолетів і револьверів та патронів до них викладені в Положенні про порядок продажу, придбання, реєстрації, обліку і застосування спеціальних засобів самооборони затверджені Постановою КМУ за № 706 від 07.09.1993 року.
5. Об’єктивна сторона правопорушення може виражатися як у діях, пов’язаних із неналежним виконанням встановлених правил, так і у бездіяльності, яка полягає у невиконанні встановлених вимог.
6. Суб’єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини як у формі умислу так і у формі необережності.
7. Суб’єктом правопорушення є громадяни, що досягли 18-річного віку.
- Надана консультація підвищила рівень правової обізнаності хлопця, допомогла усвідомити відповідальність за свої дії та захистити свої права, – зазначає юристка.
Зрештою, отримавши безоплатну правову допомогу, Данило зрозумів рівень відповідальності за власні дії, вирішив відверто обговорити свій проступок із батьком, пояснити йому все та розкаятися у суді.
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.