Як одна правова консультація допомогла віднайти мрію
Дата публікації: 18.11.2023
Одна лише правова консультація допомогла переселенці з Луганщини не тільки вирішити питання зі спадщиною, а й віднайти серед втрат і проблем мрію, яка дає сили жити. Успішний кейс від юристів ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу».
Пані Валентина народилася на Луганщині, де й прожила 55 років поспіль. У 2014-му, коли в селі дізналися, що її син пішов до ЗСУ, жінка вимушена була покинути окуповану територію і переїхати до родичів у Запоріжжя. Але частина серця пані Валентини назавжди залишилася на її рідній землі…
Стреси, переїзд, звикання до нового життя вимушеної переселенки та до чужого міста не кращим чином вплинули на здоров’я вже не молодої жінки. А вже під час повномасштабної війни пані Валентину спіткала ще одна тяжка новина: під час окупації в Херсонській області помер її батько. Донька не змогла не те що поховати тата, але й навіть поїхати на його могилу.
Згодом село, де жив батько пані Валентини, українська армія звільнила. Але час, коли жінка мала вступити у спадщину, яку залишив по собі тато, було пропущено. З цим питанням, яке взагалі не знала, чи можливо тепер розв’язати, вона і звернулася до громадської організації «Агенція демократичного розвитку Донбасу». Окрім цього, пані Валентина була в доволі пригніченому психологічному стані: численні життєві проблеми, які впали на її плечі, знесилили жінку.
Юристка організації Тетяна Плясунова проконсультувала пані Валентину і роз’яснила, що її ситуація з прийняттям спадщини є цілком вирішуваною.
– За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини (стаття 1272 Цивільного кодексу України), — коментує Тетяна Плясунова.
Вона допомогла жінці оформити всі необхідні документи для суду. Його рішення дозволить стати пані Валентині законною спадкоємицею.
– Окрім цього, вже зараз жінка стала більш енергійною та оптимістично налаштованою, у неї з’явилася мета: знов повернутися в батьківський дім, — говорить юристка.
Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.