facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

З ким із батьків дитина живе, той і отримує на неї аліменти

Дата публікації: 16.08.2019

Після того, як подружжя з Херсонщини розлучилося, їхні спільні діти жили спершу з татом. Батько подав до суду, і за його рішенням аліменти виплачувала мати. Але після того, як діти переїхали до неї на постійне проживання і повне утримання, тато продовжував отримувати виплати на себе і «ділитися» не поспішав. Виправити ситуацію допомогли у Білозерському офісі Мережі правового розвитку.

Пані Катерина  звернулася до юристів Офісу при громадській організації «Білозерський центр регіонального розвитку» з проханням допомогти звільнитися від сплати аліментів. Пояснила, що після того, як вона розлучилася зі своїм чоловіком,  діти спочатку жили разом із батьком. Той звернувся до суду з заявою про стягнення з матері аліментів на утримання дітей. Суд тоді виніс рішення на користь тата. Але через деякий час діти переїхали жити до матері, а стягнення аліментів на користь батька не припинилося. Тому певний час пані Катерина була змушена сплачувати аліменти екс-чоловіку, в той час, коли діти мешкали разом із нею та перебували на її повному утриманні.
Юрист Білозерського офісу В’ячеслав Лях пояснив жінці, що зміна місця проживання дитини є підставою для звільнення від сплати аліментів та покладення такого обов’язку на батька.
Він підготував до суду позов про звільнення  від сплати аліментів та стягнення аліментів на утримання дитини. В позовній заяві юрист у відзначив, що за змістом ст.180 Сімейного кодексу (СК) України, батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Статтею 179 СК України передбачено, що аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини. Той із батьків або інших законних представників дитини, на ім`я якого виплачуються аліменти, розпоряджається аліментами виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини. Неповнолітня дитина має право брати участь у розпорядженні аліментами, одержаними на її утримання.
За змістом ст.181 СК України, аліментами є кошти на утримання дитини, які присуджуються за рішенням суду до стягнення з одного з батьків дитини на користь того з батьків, разом з яким проживає дитина.
Відповідно до ч.2 ст.197 СК України за позовом платника аліментів суд може повністю або частково звільнити його від сплати заборгованості за аліментами, якщо вона виникла у зв`язку з його тяжкою хворобою або іншою обставиною, що має істотне значення.
Зважаючи на викладені обставини, додані докази та повне законодавче обґрунтування обставин справи, суд задовольнив позов* та звільнив пані Катерину від сплати аліментів, а також призначив стягнення аліментів на утримання дітей на її користь. Тож, тепер аліменти сплачуватиме батько.

*Посилання на рішення суду у єдиному держреєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Review/82520736  

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×