З окупації — майже в нікуди: пенсіонеру з Херсонщини допомогли знайти рідних
Дата публікації: 04.04.2024
Авторка: Тетяна Плясунова, юристка ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу»
До родичів із Запорізької області пенсіонер з окупованої Херсонщини добирався складно і практично «наосліп»: росіяни забрали у нього на блокпосту телефон із контактами рідних. Діставшись до Запоріжжя через країни Балтії, він вимушений був просити допомоги у перших зустрічних на вокзалі…
Дмитро Миколайович* виїхав зі свого села в Херсонській області на початку 2023 року, коли населений пункт вже окупували росіяни. Одинокій людині (пан Дмитро — вдівець) у майже 70 років дуже не просто було прийняти рішення покинути рідну домівку. Але діабет і відсутність ліків ставили чоловіка перед нелегким вибором: померти на самоті в муках або зважитися на евакуацію.
Прийнявши рішення, Дмитро Миколайович пішов до сусідів: попросив допомогти йому зв’язатися з родичами померлої дружини, які мешкали в Запорізькій області, оскільки вже декілька місяців не мав мобільного зв’язку. Донька сусідів змогла через інтернет зв’язатися з рідними, які вже чекали на нього.
Але шлях до родини виявився для пана Дмитра складним і виснажливим — добирався перевізником через країни Балтії. На одному з російських блокпостів у чоловіка забрали телефон, в якому були записані контакти й адреса українських родичів. На жаль, Дмитро Миколайович не передбачив такого розвитку подій і не продублював важливу інформацію на папері.
До Запоріжжя він таки дістався. Прибувши на міський залізничний вокзал, сильно розгубився і не розумів, що робити далі. В його пам’яті лишилися лише прізвище та імена родичів. Навіть назву селища, де вони мешкали, не пам’ятав.
Саме тоді літнього чоловіка, який на вокзалі в розпачі шукав, до кого звернутися, побачила прибиральниця. Вона і привела його в офіс ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу», яка є релокованою і зараз працює в Запоріжжі.
Волонтери нашої організації зв’язалися з поліцією, яка допомогла знайти адресу рідних пана Дмитра. Та спочатку ми відвезли чоловіка до лікарні, де йому зробити повне обстеження, дали ліки для нормалізації рівня цукру, тиску, загального стану. І вже після обстеження наші волонтери допомогли йому доїхати до родичів.
Тепер час від часу ми телефонуємо Дмитру Миколайовичу, щоб дізнатися про його життя, підтримати. Наразі у нього все добре. Він сподівається на якнайскорішу Перемогу і повернення додому.
* Імʼя змінено з етичних міркувань.
Матеріал створено за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving, Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку».
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.