З поважної причини жінка пропустила строки прийняття спадщини. Довелось йти до суду
Дата публікації: 22.08.2017
До юристів Ковельського офісу Мережі правового розвитку при ГО «Центр зростання громад» звернулась жителька Одеси Людмила Миронюк* з проблемами оформлення спадщини.
Жінка родом з Ковельщини, проте вже тривалий час проживає в Одесі. Коли померли її батьки, в спадщину залишили будинок в одному із сіл Ковельського району. Людмила мала брата, який жив на той час в Києві. Вирішили спільно визначити час, коли буде зручно обом приїхати на Волинь і зайнятись оформленням спадщини. Проте, брат почав хворіти. День за днем ставало все гірше. З оформленням документів справа затягнулась, не до того було.
Чоловік довго лікувався, проте краще не ставало, в 2016 році брат Людмили раптово помер. Через півроку, оговтавшись після втрати рідної людини, Людмила все ж вирішила оформити спадщину.
Коли вона приїхала на Батьківщину, звернулась із заявою та усіма необхідними документами до нотаріуса за місцезнаходженням спадкового майна. Проте, нотаріус повідомив, що строк прийняття спадщини давно пропущено. До того ж, на момент смерті батьків жінка з ними спільно не проживала, тому для встановлення додаткового строку прийняття спадщини їй доведеться звертатись з відповідною заявою до суду через те, що не прийняла спадщину після смерті батьків у встановлені законом спосіб та строки.
Юрисконсульт Наталія Дуброва вислухала проблему Людмили та причини, чому вона не звернулась за оформленням спадщини раніше. Вивчивши всі документи, юристка склала позов до суду про надання додаткового строку для прийняття спадщини за законом після смерті батьків. Керувалась Наталія Дуброва положенням Цивільного Кодексу України, де вказано: в разі, якщо спадкоємець пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, він має право звернутися до суду з позовом про надання додаткового строку для прийняття спадщини.
Судове засідання відбулось в тому ж місяці. На засіданні Людмила Миронюк чітко пояснила причину, по якій пропустила строк оформлення спадщини. Суд позов задовільнив та надав додатковий строк для прийняття спадщини – три місяці.
Станом на сьогодні жінка чекає, поки рішення суду набере законої сили та відразу ж звернеться до нотаріуса за оформленням спадщини.
*Ім’я змінено з етичних міркувань.
P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».
Автор: проектний менеджер ГО «Центр зростання громад» Неля Чеханюк
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.