facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

За зарплатою – до суду

Дата публікації: 21.12.2018

Автор: БМГО «Правова єдність»

Доволі типова ситуація: невиправдані затримки заробітної плати призводять до звільнення співробітника. Однак це зовсім не означає, що чекати від підприємства зароблених, але не виплачених боргів, слід роками. Добиватися справедливості варто через суд, переконує приклад із практики Білоцерківського офісу Мережі правового розвитку.

Пані Ганна* з Білої Церкви 38 років поспіль пропрацювала на підприємстві ТОВ «Інтер-АБВ»* і планувала ще працювати й працювати. Але у власника підприємства було інше бачення щодо діяльності товариства.  Протягом останнього року заробітну плату підлеглим від виплачував невчасно, зі значними затримками, а потім заборгованість взагалі сягнула трьох місяців. Це і вимусило пані Ганну у червні 2018 року звільнитися з роботи.
У день звільнення вона отримала лише трудову книжку та довідку про розмір нарахованої заробітної плати: сума заборгованості становила понад 18 тисяч гривень.

Вирішувати свою проблему щодо такого значного боргу підприємства пані Ганна вирушила до Офісу при громадській організації «Правова єдність» .

Юристка Офісу Інна Малишко роз’яснила жінці її права та можливі шляхи вирішення  проблеми.

  • Відповідно до ч. 1 ст. 47 Кодексу Законів про працю(КЗпП) України, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний у день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу.
    Частиною 1 ст. 116 КЗпП України передбачено, що при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення.
    Я
    кщо працівник у день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред’явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок, – цитує законодавство Інна Малишко.

Отримавши консультацію, пані Ганна вирішила звернутися до суду.
Вагомим аргументом захищати свої права саме в судовому порядку стало те, що згідно з п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», позивачі у справах про стягнення заробітної плати звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
Юристка написала від імені клієнтки заяву до суду про видачу судового наказу.
На сьогодні пані Ганна передала судовий наказ  до виконавчої служби та чекає на його виконання.

*Ім’я та назва змінені з етичних міркувань.  

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×