facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Загубив паспорт – прокинувся з кредитом

Дата публікації: 30.11.2017

Ця історія про те, як вінничанина врятувало від чужого боргу вчасне звернення до поліції. Чоловік загубив паспорт, а через деякий час дізнався, що “винен” банку майже 112 тисяч гривень. Завдяки професійній підтримці юриста Вінницького Офісу Мережі правового розвитку та вчасному зверненню до поліції щодо загубленого документа, “боржник” довів у суді, що не вкладав кредитного договору з банківською установою.

Як повідомляє ІРЦ “Правовий простір”, до Вінницького Офісу Мережі правового розвитку при ГО “Подільський центр прав людини”звернувся вінничанин Андрій Фатко*. Розповів, що став боржником одного з банків, хоча ніяких кредитних договорів з ним не вкладав. Як з’ясувалося, чоловік ще на початку травня 2006 року втратив паспорт і одразу звернувся з заявою до поліції. Буквально через кілька днів хтось взяв кредит на документ пана Андрія. Кредит “двійник” не повернув, тому за кілька років набігла чималенька сума боргу.

У травні 2015 року приватна нотаріуска видала виконавчий напис про стягнення з пана Андрія 111920,26 гривень. У цю суму входили: залишок заборгованості за кредитом – 5151,85 грн, сума заборгованості по відсотках – 30774,80 гривень; пеня – 69045,03 гривні; штраф – 5248,58 гривень; витрати на виконавчий напис – 1700 гривень.

У вересні 2016 року заступник начальника відділу державної виконавчої служби відкрив виконавче провадження про стягнення грошей з чоловіка в сумі 111920,26 гривні за кредитним договором 2006 року, згідно з виконавчим написом нотаріуса.

Вінничанину нічого не залишалося як звернутися до суду. Правову підтримку йому надали юристи Офісу при ГО “Подільський центр прав людини”.

У суді було доведено, що чоловік дійсно загубив свій паспорт ще до того, як хтось взяв на нього кредит. Про це свідчила довідка з поліції про заяву чоловіка щодо втраченого документа.

– Відповідно до довідки, чоловік 2 травня 2006 року звернувся до правоохоронних органів по факту втрати паспорта громадянина України, виданого на його ім’я, – коментує керівник Вінницького Офісу Мережі правового розвитку Михайло Бардин. – Спірний кредитний договір, згідно зі змістом постанови про відкриття виконавчого провадження, укладений 5 травня 2006 року, тобто через три дні після втрати паспорта громадянина України.

Тож, суд визнав виконавчий напис приватного нотаріуса про стягнення з пана Андрія майже 112 тисяч гривень “таким, що не підлягає виконанню”.

Також банк має повернути вінничанину 640 гривень, які той витратив на судовий збір.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.


Автор матеріалу: Олександра Єрмолаєва, ІРЦ “Правовий Простір”

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×