facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Захист прав учасників бойових дій – пріоритет поза часом

Дата публікації: 11.02.2020

Автор: Юлія Марукян/Чугуївська правозахисна група

Юристи Чугуївського офісу Мережі правового розвитку вже не вперше допомагають військовослужбовцям, учасникам бойових дій у справах щодо виплати компенсації під час звільнення за всі дні невикористаної додаткової відпустки. В арсеналі правозахисників – успішна практика щодо виграних судових справ з цього питання. Цього разу допомогу отримав захисник України, який вважав, що втратив право звернутися до суду, оскільки з часу звільнення минуло понад 2 роки…

Цього разу до Офісу при Чугуївській правозахисній групі звернувся мешканець міста Купянська, учасник бойових дій. Він також хотів з’ясувати, чи можливе у його випадку стягнення компенсації за невикористані дня додаткової відпустки. Під час консультації, яку надав адвокат Роман Лихачов, чоловік розповів, що звільнився з військової служби ще у 2017 році, однак компенсації до теперішнього часу не отримав.  Відтак вважав, що втратив право звернутися до суду, адже з часу звільнення минуло понад 2 роки.

Адвокат коментує:

«Велика Палата Верховного Суду у постанові від 21 серпня 2019 року у справі №620/4218/18 (Пз/9901/4/19) висловила позицію про те, що позовні вимоги про стягнення сум компенсації за невикористану додаткову відпустку як учаснику бойових дій не обмежені позовною давністю. На час відпустки, яка хоча і не пов`язана з виконанням службових обов`язків, за особою зберігається заробітна плата (грошове забезпечення), такі виплати включаються до фонду заробітної плати і є невід`ємною його частиною. Це ж саме стосується і компенсації при звільненні за невикористані дні відпустки.

Враховуючи вищевикладене, сплив навіть 2 років з часу звільнення не вважається пропуском строку на звернення  до адміністративного суду».

Роман Лихачов роз’яснив учаснику бойових дій його права і, посилаючись на практику Верховного Суду з аналогічного спору*, склав адміністративний позов до Харківського окружного адміністративного суду про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити певні дії, тобто стягнути компенсацію за невикористану додаткову відпустку. Наразі адміністративний позов подано до суду.

  • Чекаємо на справедливе рішення, що відповідатиме зразковій справі Верховного Суду № Пз/9901/4/19 від 16.05.2019, яка у відповідності до ст. 291 КАС України повинна бути врахована судом, – коментує адвокат.

І вкотре закликає військовослужбовців, яким надано статус учасника бойових дій, не складати руки, відстоювати свої права в подібних питаннях у судовому порядку, адже практика судових рішень свідчить про неправомірність відмови у виплаті компенсації за невикористану додаткову відпустку.

*Посилання на рішення в Єдиному держреєстрі судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/84153019 http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/84703794

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×