facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Завдяки юристам вдалося виправити помилки, які 17 років заважали успадкувати майно

Дата публікації: 29.03.2017

Як повідомляє портал “Правовий простір”, ще в грудні минулого року до Ресурсного центру захисту прав селян-власників земельних ділянок, що діє на базі Чугуївської правозахисної групи, звернулася Ольга Михайлівна Волоська*.

Ольга Михайлівна розповіла, що у 2000 році померла її мати, Валентина Василівна. В спадок доньці залишилась земельна частка (пай), право власності померлої на яку підтверджується Сертифікатом.

Оскільки за життя Валентини Василівни вони з донькою мешкали разом, то після її смерті Ольга Михайлівна одразу фактично вступила у володіння та користування землею. Однак належним чином оформити документи на неї жінці з 2000 року так і не вдалося.

Прийняти спадщину пані Волоській досі заважали помилки, допущені в документах, адже в її свідоцтві про народження неправильно зазначене ім’я матері, а у Сертифікаті на право на земельну частку (пай) – ім’я по-батькові померлої.

Для оформлення спадку Ольга Михайлівна зверталася до нотаріальної контори, проте за результатом розгляду звернення нотаріус роз’яснив, що розбіжності у написанні імені її матері в різних документах перешкоджають реалізації спадкових прав, тому на даний момент він не може взятися за цю справу. Нотаріус порадив їй звернутися в суд щодо встановлення фактів, що мають юридичне значення, а саме – родинних відносин з Валентиною Василівною.

Після цього пані Волоська і звернулася до Чугуївського офісу Мережі правового розвитку.

Проаналізувавши документи, юристка ЧПГ Юлія Котова допомогла жінці підготувати заяву до суду, в якій просила встановити факт належності померлій Сертифікату на право на земельну ділянку (пай) та встановити факт родинних відносин між нею та Ольгою Михайлівною як між рідною донькою та матір’ю.

А вже в березні, враховуючи пояснення свідків, представників позивачки, та з огляду на відомості, викладені у письмових доказах, суд задовольнив заяву Ольги Михайлівни у повному обсязі: встановив факт належності правовстановлюючого документу та факт родинних відносин. Тепер вона на законних підставах має право звернутися до нотаріуса та оформити спадок на себе.

Так якісна робота правниці та вірний алгоритм дій допомогли виправити помилки, які заважали вступити у спадщину протягом 17 років.

* Імена змінено з етичних міркувань.

Проект «Ресурсний центр захисту прав селян-власників земельних ділянок у Чугуївському, Печенізькому та Шевченківському районах Харківської області, подолання корупції в сфері земельних відносин» реалізується Чугуївською правозахисною групою за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×