Завдяки юристу «Суспільної служби правової допомоги» учасник АТО отримав земельну ділянку 2 га
Дата публікації: 05.10.2017
За консультацією до Новоайдарського офісу Мережі правового розвитку звернувся Сергій Купченко* з проханням допомогти розібратись в ситуації. З його розповіді стало відомо, що в березні 2017 року він звільнився із збройних сил України та звернувся до селищної ради, за місцем реєстрації, з заявою про виділення йому земельної ділянки площею 2,00 га для ведення особистого селянського господарства, але отримав відмову мотивовану відсутністю земельних ділянок із таким складом угідь.
Тоді він із аналогічною заявою звернувся до Головного управління Держгеокадастру, але й там йому відмовили, аргументуючи відмову відсутністю вільних земельних ділянок. І вже в котре по «колу» він звертається до уповноважених осіб, отримуючи кожен раз відмову. За результатами проведеного аналізу норм діючого законодавства громадянину Сергію* було надано наступне роз’яснення.
Відповідно до статті 12 (пункт 14) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій надаються, серед інших, такі пільги як першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.
Надання у власність земельних ділянок здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що учасник бойових дій не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки та надав відповідний документ, що посвідчує його участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка, наказ тощо).
Земельні ділянки можуть бути надані військовослужбовцям у власність у межах норм безоплатної приватизації, визначених статтею 121 Земельного кодексу України, а саме у таких розмірах:
- для ведення садівництва – не більше 0,12 га;
- для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 га;
- для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 га, в селищах – не більше 0,15 га, в містах – не більше 0,10 га;
- для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара.
Відповідно до Земельного кодексу України, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування (незалежно від місця реєстрації), який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Кодексу.
Разом з тим зазначаємо, що згідно із частиною першою статті 122 Кодексу сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Згідно з Положенням про Державне агентство земельних ресурсів України, Головне управління, відповідно до покладених на нього завдань, передає відповідно до закону земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності у власність або в користування для всіх потреб в межах області.
На підставі отриманих роз’яснень, Сергій Купченко* вирішив звернутись із заявою про виділення земельної до сусіднього села де йому було надано дозвіл.
Наразі учасник АТО вже розробив технічну документацію та реєструє право власності на земельну ділянку.
* Ім’я змінено з етичних міркувань.
Автор матеріалу: ГО «Суспільна служба правової допомоги»
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.