facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Збільшити суму аліментів можна через суд

Дата публікації: 30.07.2018

Автор: Олена Орлова, Мережа правового розвитку

Фіксовану суму аліментів у 500 грн, які щось вартували вісім років тому, нині жінка вважала зовсім не достатньою для утримання сина-підлітка. Добитися через суд перерахування та збільшити виплати більше, ніж удвічі, матері допомогли юристи Татарбунарського Офісу Мережі правового розвитку.

Мешканка села Нерушай пані Людмила* спеціально приїхала до райцентру, щоб потрапити до Татарбунарського Офісу, що діє при Одеській обласній організації ВГО «Комітет виборців України». Жінка хотіла добитися перерахунку аліментних платежів своїм колишнім чоловіком на утримання їхніх спільних дітей. Юристам Офісу вона розповіла, що у 2010 році вже зверталася до суду стосовно невиплати її екс-чоловіком аліментів. Тоді з відповідача на її користь суд стягнув 500 гривень на утримання дитини, яка живе разом з матір’ю та знаходиться на її утриманні. На сьогодні синові вже 11 років, потреби в його утриманні за вісім років зросли, власне, як і ціни. Тому «інвестиції» з боку батька у 500 грн мати вважає замалими.

  • Хочу звернути увагу на те, що питання збільшення аліментних платежів вирішуються індивідуально та мають свої нюанси. У даному випадку мати вважає, що сума, яку вона отримує, не є достатньою, її доходів для утримання дитини не вистачає. Тому позивачка бажала збільшити фіксовану суму аліментів на утримання дитини до 1200 грн, – пояснює керівник Офісу Леонід Семененко.

Юрист Офісу Павло Головатий роз’яснив пані Людмилі нюанси діючого на теперішній час законодавства щодо порядку розрахунків аліментних платежів на утримання дітей віком до 18 років.  Взагалі-то тлумачення чинного законодавства з питань сплати аліментів – питання доволі розлоге, зазначає юрист. Водночас подає основні пояснення щодо порядку сплати аліментів.

  • Відповідно до частини першої статті 192 Сімейного кодексу України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі змін матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них та  в інших випадках, передбачених Кодексом. Президент України ухвалив законопроект, згідно з яким дитина повинна отримувати не менше 50% прожиткового мінімуму . У разі, коли сума прожиткового мінімуму збільшується, розмір виплат розраховується. Спосіб стягнення аліментів визначає отримувач, – коментує він.

У співпраці зі спеціалістами місцевого Бюро правової допомоги Павло Головатий підготував відповідні документи та позовну заява до суду з вимогою провести перерахунок аліментів у сторону їх збільшення до 1200 грн.

Зокрема серед документів, які знадобилися, копія свідоцтва про народження дитини, копії паспортних документів позивачки та копія рішення місцевого суду про розірвання шлюбу.
На даний час суд прийняв заяву пані Людмилі до провадження, і юристи прогнозують  позитивне вирішення висунутих у заяві вимог.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×