facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Жінка не платитиме за тепло, яке не «гріло» її квартиру

Дата публікації: 23.09.2019

Автор: Агенція демократичного розвитку Донбасу

Суд постановив стягнути з мешканки Донеччини борг за теплопостачання. Але з сумою боргу, визначеною місцевою ТЕЦ, жінка не погоджувалася і прагнула довести свою правоту через суд. У цьому їй допомогли юристи Слов’янського офісу Мережі правового розвитку.

Співробітникам Офісу при громадській організації «Агенція демократичного розвитку Донбасу» пані Людмила пояснила, що є власницею квартири, в якій встановлено автономне опалення. Однак зараз у цій квартирі вона не проживає і за адресою володіння квартири не зареєстрована.
Тому, коли жінку повідомили, що ТОВ «ТЕЦ» ініціювало вчинення судового наказу про стягнення з пані Людмили суми заборгованості за послуги теплопостачання, жінка категорично не погодилася з сумою нарахованого боргу: у квартирі ніхто не живе, гарячою водою не користується, є автономне опалення – тож звідки такі рахунки?

Юристка Офісу Лілія Олексенко вивчила ситуацію і пояснила наступне:
«Відповідно до ч. 9 ст. 165 Цивільного процесуального кодексу України , у разі, якщо отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) фізичної особи – боржника, суд відмовляє у видачі судового наказу.
Оскільки отримана судом інформація не дає можливості встановити зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання боржника, то слід відмовити позивачу (тобто ТЕЦ)  у видачі судового наказу про стягнення заборгованості за послуги з опалення та постачання гарячої води.
Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України «Про виконавче провадження» (у чинній редакції) виконавчі дії провадяться державним виконавцем за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна».
Юристка також склала відповідне пояснення до суду.
Невдовзі пані Людмила отримала рішення суду про відмову у видачі судового наказу. Тобто, ТЕЦ не стягувати з жінки суму боргу, нараховану за буцімто спожите тепло.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×