facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Жінка з інвалідністю довела, що має право на статус безробітної

Дата публікації: 25.03.2019

Автор: “Суспільна служба правової допомоги”

Центр зайнятості відмовився ставити мешканку Луганщини на облік як безробітну. Аргументували тим, що вона має статус інваліда та отримує пенсію. Не побачивши логіки в таких поясненнях, жінка звернулася до Новоайдарського офісу Мережі правового розвитку і довела, що доводи чиновників були незаконними.

До Офісу при громадській організації «Суспільна служба правової допомоги» звернулася пані Катерина. Їй 27 років, має статус інваліда ІІ групи (травма на виробництві). Розповіла, що хотіла знайти роботу, та самій не вдалося. Відтак вирушила до Центру зайнятості з проханням зареєструвати її як безробітну і допомогти з працевлаштуванням.
Однак на біржі праці Катерині відмовили: мовляв, вона є інвалідом та отримує пенсію. Така нелогічна, на погляд клієнтки, відповідь спантеличила її та вимусила звернутися за безоплатною правовою допомогою.

З’ясувавши всі обставини справи, юристка Офісу Тамара Оніпко пояснила:
1. Конституція України в розділі 2 закріплює права, свободи та обов’язки людини і громадянина.
2. В Україні діє Закон України від 20.01.2018 за № 875-XII «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні». Згідно з його ст.18-1, особа з інвалідністю, яка не досягла пенсійного віку, не працює, але бажає працювати, має право бути зареєстрованою у державній службі зайнятості як безробітна.
Рішення про визнання особи з інвалідністю безробітною і взяття її на облік для працевлаштування приймає Центр зайнятості за місцем проживання особи з інвалідністю на підставі поданих нею рекомендацій Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) та інших передбачених законодавством документів.
Державна служба зайнятості здійснює пошук підходящої роботи відповідно до рекомендацій МСЕК, наявних у особи з інвалідністю кваліфікації та знань, з урахуванням її побажань.
Відтак Катерина має право на працевлаштування та постановку на облік до Центру зайнятості. Якщо ж керівництво Центру не піде на врегулювання цього питання згідно з нормами Закону України, то можна захищати свої права через суд, – порадила юристка.

Отримавши консультацію, жінка знову вирушила до Центру зайнятості і виклала співробітникам установи правові знання, отримані в Офісі. Результат не примусив на себе чекати: Катерину поставили на облік у Центрі зайнятості.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×