facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Зібрали доказову базу – і відстояли право на спадщину

Дата публікації: 18.02.2020

Автор: ГО «Скадовщина – мій рідний край»

Ситуацію, яка через втрату документів і родинних зв’язків здавалася не вирішуваною, розв’язали юристи Скадовського офісу Мережі правового розвитку. Не маючи на руках головних паперів, що підтверджували родинні зв’язки між нею і чоловіком, жінка змогла стати законною спадкоємицею.

Пані Світлана 15 років тому разом із чоловіком переїхала з Республіки Казахстан на Херсонщину, у сільську місцевість. Нещодавно її чоловік помер. Через певний час жінка звернулася до нотаріуса для прийняття спадщини, але отримала відмову: після переїзду в Україну вона втратила оригінал свідоцтва про одруження, а без цього документа процедура була неможливою.
Справа ускладнювалася тим, що в Казахстан Пані Світлана виїхати для отримання дублікату свідоцтва не могла; родичів, які б могли там допомогти, теж не мала. Опрацювавши всі обставини справи, юрист Офісу при громадській організації «Скадовщина – мій рідний край» Сергій Кеба зробив висновок, що відновити самостійно інформацію про одруження зі своїм чоловіком клієнтка не може. Відтак прийняв рішення зібрати якомога більше доказів, які би свідчили про реєстрацію шлюбу. Такими документами, що опосередковано підтверджували факт одруження, стали оригінали свідоцтв про реєстрацію народження у подружжя дітей; довідки з колишнього колективного сільгосппідприємства, в яких містилася інформація, що пара перебувала у шлюбі; копії паспортів, в яких значилася інформація про факт одруження; довідка про незбереження архівних даних за місцем укладення шлюбу в Республіці Казахстан.
Після проведеної великої роботи з зібрання доказів юрист подав заяву окремого провадження до Скадовського районого суду Херсонської області. Суд розглянув справу і зазначив зокрема наступне:
«Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав. Відповідно до частини 3 статті 294 Цивільного процесуального кодексу України (ЦПК України) справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Згідно з пунктом 5 частини 2 статті 293 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення. Пунктом 1 частини 1 статті 315 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами».

В результаті розгляду суд прийняв рішення* встановити факт того, що померлий дійсно був чоловіком заявниці.
Тепер пані Світлана зможе безперешкодно оформити спадщину.

*Посилання на рішення суду у Єдиному держреєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/Review/87025575

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×