Дворічанський офіс Мережі презентував колегам новий проект і запросив до співпраці
Дата публікації: 12.04.2017
Минулого тижня ГО “Фонд сільських громад Дворічанщини” організував у місцевій бібліотеці Координаційну зустріч «Посилення правових можливостей громади Дворічанського району».
У читальному залі Дворічанської районної бібліотеки зібралося близько 30 чоловік: представники Дворічанського офісу Мережі правового розвитку, відділу «Дворічанське бюро правової допомоги» Чугуївського місцевого центру, органів місцевого самоврядування та громадськості.
Метою заходу стала презентація заходів проекту «Розвиток Дворічанського Офісу Мережі, розширення географії його впливу». Правозахисники зібрали колег і однодумців, аби обговорити шляхи об’єднання зусиль провайдерів надання безоплатної правової допомоги району для створення вразливим групам населення можливостей вчитися користуватися правовою та адміністративною системами, шукати конкретні шляхи розв’язання своїх щоденних проблем.
Людмила Ковтун, голова правління ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини», відкрила зустріч та звернулася до гостей з вітальним словом.
Голова Дворічанської районної ради Галина Турбаба, яка активно співпрацює з Офісом, розповіла присутнім про зацікавленість місцевого самоврядування у подальшому партнерстві задля підвищення правових можливостей громади.
В своєму виступі вона наголосила: «Дворічанський офіс Мережі – це місце, де люди з громади можуть отримати вичерпну інформацію з будь-яких правових питань, що стосуються всіх аспектів їх життя. Тут підкажуть, як вирішити життєву проблему в правовий спосіб. Звернутися може будь-яка людина, якщо у неї виникли проблеми, що стосуються цивільного, спадкового, земельного, трудового, сімейного права чи захисту прав дітей. Якщо питання не стосуватиметься надання правової допомоги, працівники Офісу допоможуть визначитись з подальшими діями. Жоден громадянин, який звертається до Офісу, не залишається без уваги та підтримки. Важливою складовою роботи організації є мобільні консультування громадян, які дозволяють отримати послуги за місцем проживання чи тимчасового перебування особам, що позбавлені можливості пересуватися, людям з обмеженими фізичними можливостями та особливими потребами”.
Розповіла очільниця району і про користь співпраці з Офісом і для чиновників.
“Завдяки приймальні Офісу райрада дізнається більше про проблеми, які існують у громаді, та має можливість моніторити ситуацію для вирішення проблемних питань.
За статистичними звітами у 2014 році до районної ради різними шляхами надійшло 111 звернень, у 2015 році – 118, у 2016 – 115, до селищної ради – 140, 154 та 45 відповідно, а до сільських рад – 316, 252 і 191, – повідомила Галина Турбаба. – Ми пов’язуємо таке зменшення звернень до місцевих рад з роботою Дворічанського офісу, реалізацією ним проектів, які дозволяють знайти шляхи вирішення юридичних питань та позитивно впливають на стан правової освіченості громади.
Місцеве самоврядування зацікавлене в розвитку та подовженні цієї роботи, адже ми сподіваємося на активність населення, спільну роботу у громаді, яка дозволить нам розвиватися. Маючи результат роботи, бачимо життєздатність вибраного шляху, до якого ми йшли, вивчаючи теорію, досвід, порівнюючи форми і методи роботи, оцінюючи свої можливості, перспективи».
Про заходи, заплановані в рамках проекту «Розвиток Дворічанського Офісу Мережі, розширення географії його впливу», гостям повідомила його керівниця Олена Нестерова.
У свою чергу, очільник Дворічанського Офісу Мережі правового розвитку Віталій Бабика презентував стратегічні напрямки діяльності Офісу. Так, крім надання безоплатної правової допомоги, правозахисники займатимуться розвитком інституційної спроможності та експертно-правовою підтримкою громад.
Заступник начальника відділу «Дворічанське бюро правової допомоги» Чугуївського місцевого центру Юлія Рябенко ознайомила присутніх з ініціативами бюро: наразі відділ зосереджує увагу на роботі дистанційних, мобільних консультаційних пунктів.
Гості заходу також долучилися до обговорення і поділилися власним досвідом надання безоплатної правової допомоги.
Зокрема, Колодязненський і Богданівський сільські голови Олександр Перепелиця та Валентина Масюк розповіли про роботу осередків права в своїх громадах. За їх словами, практика показує, що такі осередки дають змогу вирішувати нагальні індивідуальні проблеми окремих громадян «сьогодні й зараз», а також запобігати появі спорів у майбутньому, формувати правову культуру і повагу до прав людини та нетерпимість до проявів корупції у жителів сіл. Сільські голови відмітили, що подібний досвід допомагиє їм виявляти проблеми при застосуванні законів і прийнятих на їх виконання актів на практиці та пропонувати шляхи вирішення таких проблем, з’ясовувати, які питання застосування законів цікавлять жителів села, і доносити до людей потрібну їм інформацію. Фактично це дає змогу виявляти попит на певну допомогу та забезпечувати пропозицію щодо її надання.
Не забули і про створення та роботу Шкільних Служб Порозуміння (далі – ШСП) на Дворічанщині.
Наталія Бердник, директорка Богданівської ЗОШ, при якій відкрито одну з них, зазначила: «Сподіваємось, що ШСП дасть змогу не тільки вирішувати конфліктні ситуації, але й ефективно запобігати виникненню суперечок та непорозумінь у майбутньому. Ця практика замість відповіді на питання «Хто винен?» пропонує відповісти на питання «Що можна зробити, щоб виправити те, що сталося і запобігти новим конфліктам?».
Відверта і плідна розмова, а також похвала колег надихнули правозахисників Офісу якнайшвидше приступати до реалізації довгоочікуваного проекту.
Підводячи підсумки Координаційної зустрічі, Людмила Ковтун акцентувала: «Працівники та волонтери Дворічанського офісу Мережі правового розвитку при ГО «Фонд сільських громад Дврічанщини» щоденно доводять, що повага до прав людини та її гідності є ключовою і визнаною цінністю, а наші послуги відповідають реальним потребам людей».
Проект «Розвиток Дворічанського Офісу Мережі, розширення географії його впливу» здійснюється ГО «Фонд сільських громад Дворічанщини» за підтримки Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження». Метою проекту є посилення правових можливостей громад Дворічанщини, розширення впливу Дворічанського Офісу Мережі правового розвитку на громади Велико-Бурлуцького та Шевченківського районів шляхом розвитку інституцій та експертно-правового супроводу.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.