Є домовленість щодо утримання дитини
Дата публікації: 06.06.2017
Стаття 199 СК України встановлює обов’язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчання.
Якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Підставами утримання батьками повнолітніх дітей у цьому випадку є:
– навчання дитини;
– недосягнення дитиною встановленого віку – двадцяти трьох років;
– потреба дитини у наданні їй матеріальної допомоги у зв’язку з навчанням.
Як і в попередньому випадку, виконання обов’язку батьків утримувати повнолітніх сина, дочку залежить від їх спроможності надавати матеріальну допомогу. Якщо батько, мати не мають відповідних коштів, нерухомого майна, які б забезпечили утримання сина, дочки, виконання цього їх обов’язку буде неможливим.
Право на звернення до суду з позовом про стягнення аліментів має той з батьків, з ким проживає дочка, син, а також самі дочка, син, які продовжують навчання.
Право сина, дочки на утримання батьком, матір’ю припиняється у разі припинення навчання.
Наприклад, у зв’язку з навчанням свого двадцятирічного сина Ю. батько, громадянин К., сплачував аліменти на його утримання. Сину виповнилося 22 роки, коли він був виключений з навчального закладу у зв’язку з академічною заборгованістю. З моменту припинення навчання син втрачає право на утримання, батько не зобов’язаний сплачувати аліменти.Утримання батьками повнолітнього сина, дочки може здійснюватися з ініціативи платника відповідно до вимог ст. 187 СК України шляхом укладення договору між батьками за правилами ст. 189 СК України, договору про передачу права власності на нерухоме майно (ст. 190 СК України).
Відносини щодо утримання батьками своїх повнолітніх дочки, сина, які продовжують навчання, можуть регулюватися договором. Відповідно до ст. 201 СК України з метою врегулювання цих відносин можуть укладатися два види договорів: 1) договір про сплату аліментів; 2) договір про припинення права на аліменти у зв’язку з набуттям права власності на нерухоме майно
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.