На допомогу переселенцям, дітям, волонтерам: 10 корисних чат-ботів на час війни
Дата публікації: 13.04.2022
Ми зібрали інформацію про чат-боти, які допоможуть знайти тимчасову домівку переселенцям, попутників – бажаючим виїхати в безпечні регіони, врятувати дітей, отримати і надати волонтерську підтримку та першу медичну допомогу, повідомити про переміщення ворога і навіть блокувати ворожі інфоресурси.
- «Турботник» – для переселенців
Міністерство
цифрової трансформації та Corezoid запустили в Telegram та Viber для
переселенців, військових та територіальної оборони чатбот «Турботник», за допомогою якого можна знайти тимчасову домівку або
необхідні речі в Центрах надання адміністративних послуг.
ЦНАПи
в Івано-Франківській, Черкаській, Вінницькій, Волинській та Львівській областях
переформатувалися в пункти допомоги переселенцям, військовослужбовцям та
територіальній обороні.
Чатбот допоможе
отримати тимчасову домівку або необхідні речі у ЦНАПах, які працюють як пункти
турботи.
Як запустити чатбот
- у Telegram: перейти за посиланням @turbotnyk_bot;
- у Viber: скопіювати і вставити у браузері лінк tinyurl.com/turbotnyk.
Як це працює
- виберіть потрібну область та населений пункт (перелік постійно розширюється);
- вкажіть, яка саме підтримка необхідна;
- иелефонуйте 24/7 координатору;
- домовтеся та отримайте потрібну допомогу.
Яку допомогу можна отримати
- тимчасову домівку;
- речі першої необхідності:
- спальники, каремати, матраци, ковдри, постільну білизну, рушники;
- воду, бакалію, солодощі, консерви, цукор, хліб та олію;
- ліки та амуніцію;
- туалетний папір та інші засоби гігієни;
- одяг і взуття;
- дитячі іграшки та харчування.
2. «Прихисти українців» – для ВПО, які шукають житло
Бот “Прихисти українців” допоможе внутрішньо переміщеним особам знайти контакти закарпатців, які готові прихистити їх у себе вдома. Для того, аби долучитися до чат-бота, необхідно заповнити форму: надати коротку інформацію про себе, локацію та кількість людей, котрим зможете допомогти.
- Facebook: https://www.messenger.com/t/103730282258249
- Telegram: https://t.me/shelter_for_ukrainians_bot
3. «Дитина не сама» – для допомоги дітям
Офіс Президента України спільно з ЮНІСЕФ та Міністерством соціальної політики створили бот для допомоги дітям у складних ситуаціях у воєнний час: https://t.me/dytyna_ne_sama_bot
У меню можна обрати шість пунктів. Кожен з кроків містить детальну інструкцію, як поводитись в тій чи іншій ситуації.
Прихищу дитину. Можете обрати пункт, якщо хочете тимчасово прихистити дитину у своїй сім’ї. Для цього існує форма тимчасового влаштування – безплатна форма прихистку дитини. Також вам необхідно залишити заявку, вказавши персональні дані та контакти. Як тільки з’явиться дитина, що потребуватиме прихистку, вам зателефонують від служби у справах дітей.
Дитина загубилася. Тут знайдете поради, як діяти якщо ваша дитина загубилася. В Україні, зателефонуйте 102, повідомте найближче відділення поліції чи зверніться до представників місцевої влади. Якщо дитина загубилась закордоном – гаряча лінія 116 000.
Знайшов дитину. Якщо ви бачите чи знайшли самотню дитину, потрібно діяти так:
- переконайтеся, що дитина дійсно без супроводу, розпитайте людей поруч;
- запитайте в дитини, як її звати і звідки вона.Дізнайтесь, коли востаннє вона бачила маму/тата чи іншого дорослого, який був із нею;
- не залишайте дитину на самоті. Відведіть дитину в тепле і безпечне місце, де є інші дорослі, і поруч із місцем, де знайшли її;
- Зателефонуйте 102, повідомте найближче відділення поліції або зверніться до представників місцевої влади.
Для іноземців/ For foreignes. Якщо вам відомі міжнародні організації, які готові прихистити українських дітей. Потрібно залишити заявку. Така сама інформація розміщена англійською мовою.
Гаряча лінія Якщо ви маєте інші запитання пов’язані з дітьми, то у чаті знайдете контакти гарячої лінії підтримки дітей, сімей та соціальних працівників. Ось вони:
Київстар:
- +380675679845
- +380969905450
Lifecell:
- +380636614252
- +380633994592
Vodafonе:
- +380953271521
4. «SaveUA» – для волонтерів і тих, кому потрібна допомога
Бот під назвою SaveUA розроблявся за співпраці волонтерів та команди фахівців з провідних продуктових та сервісних IT-компаній не лише України, а й світу. Завдяки цьому проекту у всіх регіонах країни люди можуть дізнатися про притулок, транспорт, їжу, медикаменти, паливо та про інші конкретні запити.
Яку допомогу можна отримати. Категорії в боті: продукти харчування; одяг та речі; медикаменти та медична допомога; транспорт; житло та сховище; паливо; допомога тваринам; засоби самозахисту.
Якщо ви можете допомогти. Волонтерам необхідно вибрати конкретне місто або область, потім вибрати категорію допомоги та ввести свій номер телефону.
Якщо ви потребуєте допомоги. Оберіть місто або область, де чекатимете допомоги, потрібно вибрати категорію допомоги, написати свій номер телефону і докладно описати ваш запит (що потрібно і в якій кількості). Волонтери в кожному місті, які раніше надіслали заявку за інструкцією, отримають повідомлення про ваш запит.
Якщо хтось із активістів відгукнеться на повідомлення з проханням про допомогу, ви отримаєте повідомлення з їхніми контактами для подальшої комунікації.
5. Волонтерська гаряча лінія
@VolunteersHotlineBot — цей бот створений для допомоги військовим і населенню України. Гаряча лінія для волонтерів, де можна запропонувати свою допомогу або отримати її.
6. Нам по дорозі – для тих, хто хоче виїхати у безпечні регіони
Метою Телеграм-боту «Нам по дорозі» є надати кожному можливість поїхати до безпечніших регіонів країни. Після активації боту, люди, які шукають водіїв, зможуть вказати звідки та куди вони хочуть поїхати, а також скільки місць їм потрібно. Потім буде потрібно описати чи є з вами діти чи тварини, багаж, з яким ви подорожуватимете, та інші деталі, про які слід знати водію. Люди також залишатимуть в оголошеннях свої номери телефону, щоб водії могли з ними зв’язатися. Крім цього, бот запропонує поділитись посиланнями на профілі в Telegram та Instagram, щоб водії могли краще пізнати, з ким їхатимуть.
Водіїв бот запитає, звідки вони вирушають, куди прямують та скільки мають вільних місць. Якщо в їх місті є люди, які хочуть поїхати до того ж міста, водії побачать їх оголошення та особисту інформацію, яка надасть їм змогу зв’язатися з потенційними супутниками.
7. «Готовий до всього» – рекомендації, як діяти в умовах війни
@Hotovyi_do_vsioho_bot — дуже корисний чат-бот. Він дає рекомендації, як діяти в умовах війни: як спланувати переїзд із сім’єю чи захистити будинок; як реагувати на сирену та повідомлення з різних каналів зв’язку; де шукати перевірену інформацію; як убезпечити будинок і зібрати тривожну валізку, аптечку та інше.
8. Джгут 2.0. – допоможе надати першу допомогу
@FastAid_bot — віртуальний помічник надання першої допомоги. У ньому є два режими: один — для медиків та тих, хто раніше отримав знання й навички з надання першої допомоги та хоче їх актуалізувати. Другий – для людей без медичних знань. У цьому режимі бот надає прості інструкції, що не потребують особливих навичок. У бота є різні сценарії: що робити в разі травми, непритомності, епілептичного нападу, підозри на інсульт, болю в грудях тощо.
9. STOP Russian War – повідомлення про переміщення ворога
@stop_russian_war_bot – офіційний бот, за допомоги якого треба повідомляти про переміщення диверсантів, військ і ворожої техніки. Ця інформація передається у відповідні штаби реагування. У разі перебоїв у роботі цього бота, інформацію можна надсилати на Telegram-акаунт — @stop_russian_war.
10. StopRussia – збирає і блокує пропагандистські інфоресурси
@stopdrugsbot – збирає пропагандистські Telegram-канали, YouTube-канали, Facebook-групи, Instagram-профілі в одному місці. За допомогою бота можна заблокувати канали в Telegram і YouTube, а також Facebook-групи та Instagram-профілі, які поширюють дезінформацію, а також повідомляють про місцеперебування військ ЗСУ. Що більше людей заблокують такі канали, то більше ймовірності, що вони припинять свою роботу.
За матеріалами відкритих джерел.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.