Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Одещина: ромам – воду, комунальникам – лічильники

Ромам із села Корсунці Одеської області погрожували масовим відключенням води. Водоканал мотивував свої заяви тим, що люди не хочуть встановлювати лічильники за власний кошт. Юристи Правозахисного ромського центру вказали на незаконність таких погроз і розв’язують ситуацію у правовому полі.

У квітні 2017 року до Офісу мережі правового розвитку при Одеській громадській організації «Правозахисний ромський центр» зателефонували представники ромської громади села Корсунці Лиманівського району. Розповіли, що бояться залишитися без питної води. А побутові умови в Корсунцях – доволі складні, тож для понад 70 ромів наявність водогону у цій місцині є життєво необхідною.

До Корсунців виїхали юристка Центру Віта Кобзарь та консультант Максим Джум. Уже на місці, звернувшись до місцевих депутатів (ОТГ «Сухий Лиман»), з’ясували, що приватна компанія, що надає послуги з водопостачання та водовідведення, планує незаконно відключити воду у ромському кварталі. Мотивують тим, що нібито отримувачі послуг не використовують технічне обладнання для обліку кількості споживання води.

Відключити воду хотіли, оскільки не у всіх мешканців були встановлені лічильники води. Ті,у кого їх не було, платили за фіксованим тарифом. Водоканал вирішив, що потрібно змусити людей встановити прилади, однак установку стали нав’язувати через погрози відключення води, не маючи на те підстав, – пояснює Правовому Простору керівник Правозахисного ромського центру Володимир Кондур.

Заручившись підтримкою місцевих депутатів, співробітники Центру провели перемовини з представниками приватного підприємства і змогли довести, що вимоги комунальників у такій формі є незаконними. В результаті досягли домовленості: встановити загальний лічильник та розподілити між будинками солідарні зобов’язання за спожиту воду.

Після нашого втручання було прийнято рішення, що влада району за свій рахунок організуєустановку лічильників найближчим часом, а воду людям не відключатимуть, – уточнює Володимир Кондур.

Наразі роми Корсунців – із водою, а співробітники Центру планують і надалі контролювати ситуацію, аби вона повністю була вирішена у правовому полі.

Довідка
Проект із захисту прав ромів Одещини ГО «Правозахисний ромський центр» реалізує у партнерстві з ГО «Асоціація ромів м. Ізмаїл», та БФ «Планета добрых людей» за підтримки Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00 кожного дня (обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×