Право на грошову компенсацію за неотримане житло
Дата публікації: 10.07.2017
Право на грошову компенсацію за неотримане житло членів сімей загиблих, інвалідів війни І-ІІ групи
Право на грошову компенсацію за неотримане житло передбачено Постановою КМУ від 19 жовтня 2016 р. № 719 “Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів І—ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов”
УВАГА: отримати компенсацію за неотримане житло можна, лише якщо ви стоїте на квартирному обліку! Грошова компенсація надається у порядку черговості постановки на квартирний облік.
Членам сім’ї компенсація виплачується одній із категорій родичів – спочатку дружині (чоловікові) і неповнолітнім дітям, які проживають разом; якщо таких немає, то батькам; якщо батьків немає, то повнолітнім дітям і так далі.
Розмір компенсації залежить від кількості членів сім’ї, вартості квадратного метра житла у вашому регіоні та деяких інших факторів.
Порядок отримання грошової компенсації:
- Подати заяву про призначення грошової компенсації до органу соціального захисту населення за місцем перебування на квартирному обліку. Разом з заявою потрібно подати:
- копію паспорту (сторінки 1, 2, 10, 11)
- посвідчення інваліда війни або члена сім’ї загиблого
- довідку про безпосередню участь загиблого військовослужбовця або інваліда в АТО
- рішення про взяття заявника на квартирний облік із зазначенням складу сім’ї — осіб, які разом із заявником перебувають на такому обліку
- довідку про склад сім’ї та прописку (видає ЖЕК)
- З дня прийняття заяви орган соцзахисту населення має 5 робочих днів, щоб обстежити матеріально-побутові умови заявника та скласти акт за формою, встановленою Мінсоцполітики.
- Після складення акту обстеження матеріально-побутових умов заявника орган соцзахисту населення має 3 робочі дні для внесення подання на виплату грошової компенсації до спеціальної комісії при місцевій або районній/обласній раді.
- Комісія має 5 робочих днів для прийняття рішення щодо призначення або відмови в призначенні грошової компенсації
- З рішенням про призначення грошової компенсації відкрити спеціальний рахунок в «Ощадбанку»
- Подати копію договору про відкриття спеціального рахунку в «Ощадбанку» до органу соцзахисту.
- Орган соцзахисту перераховує на спецрахунок грошову компенсацію, про що повідомляє заявнику протягом трьох робочих днів з дня переказу коштів.
УВАГА: Гроші на спеціальному рахунку можна витратити лише на придбання житла. За використанням коштів з рахунку слідкує банк. Кошти не можна використати без дозволу органу соціального захисту населення
- Вибрати житло, яке ви бажаєте придбати. Пам’ятайте, що ви зобов’язані самостійно вибрати житло і укласти договір із продавцем. Ви можете купити житло у будь-якого продавця. Житло може знаходитись у будь-якому населеному пункті України. Якщо житло коштує дорожче ніж надана грошова компенсація, ви повинні докласти суму, якої не вистачає, на ваш спеціальний рахунок.
- Укласти договір купівлі-продажу житлаі подати до органу соцзахисту примірник цього договору. Однак, в договорі повинно бути зазначено, що житло стане власністю заявника. Строк виконання договору купівлі-продажу житла не повинен перевищувати двох місяців
- Орган соціального захисту населення має 5 робочих днів, щоб надати заявникові письмову згоду на перерахування коштівзі спеціального рахунка продавцю
- Подати до «Ощадбанку» заяву про переказ коштів на придбання житла. Банк перераховує кошти на рахунок будівельника/продавця житла.
- Протягом 30 днів оформити право власності на житлоі подати витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про зареєстроване житло до органу соціального захисту. Якщо ви не подасте витяг, то орган соціального захисту населення вправі вимагати повернення грошової компенсації. Кошти потрібно витратити протягом року, інакше вони будуть повернуті державі! Якщо житло коштувало менше наданої вам компенсації, решту необхідно повернути державі.
Розмір грошової компенсації визначається за формулою:
ГК = (13,65 х Nс + 35,22 + (10 х Nп)) х Bг х Км + ПЗ
де Nс — кількість членів сім’ї загиблого військовослужбовця за однією категорією або кількість членів сім’ї інваліда, на яких розраховується грошова компенсація;
Nп — кількість членів сім’ї загиблого військовослужбовця за однією категорією або кількість членів сім’ї інваліда, які є інвалідами I чи II групи або дитиною-інвалідом;
Вг — гранична вартість (гривень) 1 кв. метра загальної площі житла для населеного пункту, в якому заявник перебуває на обліку як особа, що потребує поліпшення житлових умов на день звернення за грошовою компенсацією – встановлюється наказом Мінрегіонбуд.
Км — коефіцієнт збільшення граничної вартості 1 кв. метра загальної площі житла:
1) для Києва, Дніпра, Львова, Одеси та Харкова коефіцієнт становить 1,75;
2) для обласних центрів, а також міст обласного значення з населенням понад 300 тис. чоловік —1,5;
3) для міст обласного значення з населенням від 100 тис. до 300 тис. — 1,25;
4) для інших міст –1;
ПЗ — витрати на реєстрацію права власності і сплату потрібних податків.
Показники граничної вартості змінюються кожного кварталу.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.