У Білій Церкві поліція і громада вчилися взаємодіяти
Дата публікації: 20.04.2017
Що таке «Community policing»? Які форми взаємодії поліції та громади? Наскільки вони ефективні та чи доцільно їх впроваджувати? На ці та інші запитання намагалися знайти відповіді учасники тренінгу “Community policing: партнерство поліції та громади», що провів 18 квітня 2017 року Білоцерківський офіс Мережі правового розвитку.
На тренінг завітали представники Білоцерківського відділу поліції та студенти юридичного факультету Білоцерківського національного аграрного університету, Сергій Рудюк, заступник начальника сектора превенції Білоцерківського відділу поліції та Інна Малишко, юристка БМГО «Правова єдність». Навчальний захід провела тренерка Олена Ковальова, кандидат юридичних наук, доцент Одеської державної академії внутрішніх справ.
Серед завдань тренінгу, які ставили організатори, були:
- сформувати уявлення про сутність концепції партнерства поліції та суспільства та проаналізувати її основні засади і завдання;
- з’ясувати можливі форми Community policing та обговорити їх потенційну ефективність
- сформувати переконання в доцільності впровадження концепції Community policing
- створити алгоритм впровадження платформи Community policing на місцях тощо.
Завдання Community policing – побудувати безпечне середовище в громаді
На тренінгу кожен з учасників поділився першим досвідом спілкування з поліцією. Враження від дій правоохоронців були як позитивними, так і негативними. Тож присутні дійшли згоди, що від першої зустрічі з поліцейським залежить ставлення громадян до поліції в цілому.
Працюючи у групах, учасники визначили завдання Community policing – це побудова безпечного середовища в громаді.
Як коментує захід юристка Офісу Марина Лисич, для поліції одна з переваг партнерства – це профілактика правопорушень. Громада для них – це додаткове джерело інформації про порушення. Для людей плюсами партнерства є швидке реагування правоохоронців на проблеми, зниження рівня злочинності, підвищення правової обізнаності тощо.
У мешканців Великої Британії є свій комісар
Тренерка Олена Ковальова поділилася закордонним досвідом партнерства поліції та громади. Так, у Великій Британії замість територіальних поліцейських управлінь запровадилипосаду комісара з питань поліції та злочинності. Комісарів обирають самі мешканці. За діяльністю правоохоронців «наглядає» комісія з питань поліції та злочинності, яку створює місцева влада. Також тут є партнерства громади, що взаємодіють з комісаром. До їх складу входять місцеві ради, медичні заклади, пожежні служби, служби пробації та поліції.
Про форми взаємодії
Тренерка розповіла про такі форми взаємодії поліції та громади:
Консультативні групи громадян – це групи, до яких входять представники місцевої громади, члени місцевої ділової спільноти, співробітники державних установ (вчителі, лікарі тощо), представники релігійних організацій.
– Ці групи допомагають правоохоронцям визначити проблеми громади, які можуть спровокувати злочин чи асоціальну поведінку, та надати допомогу з планом дій для їх вирішення, – роз’яснює Марина Лисич.
Шкільний офіцер поліції може опікуватися 2-5 школами. Він працює у партнерстві з учнями, вчителями, адміністрацією, керівництвом школи, батьками, іншими органами поліції та громадою для створення та підтримки здорової і безпечної шкільної громади.
Офіс безпеки громади – це приміщення, де поліція, населення та місцева влада можуть зустрітися і обговорити актуальні проблеми, питання безпеки, розробити проекти попередження правопорушень. Однак цим місцем не може бути ані відділення поліції, ані приміщення міської ради, констатує юристка.
Вправа «Острів», яку виконали учасники, продемонструвала реальний стан взаємодії поліції та громади. Виявилося, що комунікація між поліцією та громадою відсутня. Є над чим працювати, аби знайти спільну мову.
Присутні погодилися, що концепцію Community policing необхідно впроваджувати на місцях, і першочерговим завданням є пристосувати діяльність місцевої поліції з охорони правопорядку під інтереси громади Білої Церкви.
Довідка
Захід організовано при БМГО «Правова єдність» у рамках проекту «Поліція та громада разом» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Проект виконується в рамках Програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження».
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.