Юристи «привезли» федорівцям воду

Мешканці села Федорівка Білозерського району опинилися у складній ситуації. Люди три дні поспіль були без води. Перекрили водопостачання селянам нібито через аварію та борги. Правозахисники, які якраз перебували у Федорівці на виїзній юридичній консультації, з’ясували, що в організації, яка надає послуги водопостачання, неналежним чином ведеться документація, ще й договорів зі споживачами немає. Тепер на підприємство чекає ревізія, а мешканцям відновлять водопостачання

24 квітня у приміщенні Федорівської сільської ради відбулася виїзна юридична консультація. Допомогти селянам у вирішенні їх правових проблем приїхали Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Херсонській області Оксана Тропіна, юрист Білозерського офісу Мережі правового розвитку В’ячеслав Лях, інтегратор Херсонського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (БВПД) Володимир Куценко та спеціаліст Білозерського бюро правової допомоги Наталя Нечай.

bilozer

Представниця Уповноваженого Оксана Тропіна та юристка Білозерського бюро Наталя Нечай ведуть прийом

Окрім типових випадків щодо порядку спадкування майна та визнання права власності, правозахисники на зустрічі розбиралися ще з однією, мабуть, на той момент найважливішою для мешканців села проблемою – відсутністю води.

Близько тридцяти мешканців Федорівки прийшли до юристів на консультацію з колективним зверненням. Люди скаржилися на керівника однієї з організацій, яка надає послуги з водопостачання. Адже селяни близько трьох діб були без води.

Як пояснила керівниця спілки «Джерело», про яку йде мова, вода була перекрита у зв’язку з аварією на трубопроводі, а також через заборгованість з водопостачання.

Юристи розглянули надані керівницею організації документи та з’ясували, що бухгалтерський облік на підприємстві ведеться неналежним чином, затверджені тарифи на водопостачання відсутні, договори з населенням щодо водопостачання не укладені та ін.

Голова сільської ради Наталя Гридіна разом з мешканцями вирішили негайно переобрати керівника спілки та провести ревізію в організації.

Мешканці села були дуже вдячні юристам та представнику Уповноваженого Верховної Ради з прав людини за надану допомогу в розв’язанні нагальної проблеми. Люди вже чекають наступного візиту правозахисників.

Нагадаємо, що виїзні консультаціі юристів здійснюються в рамках проекту «Посилення правових можливостей сільських громад», що впроваджується громадською організацією «Білозерський центр регіонального розвитку» у партнерстві з Федорівською сільською радою та Херсонським центром з надання БВПД за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь впродовж 3 дiб.

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Поставити питання

×

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×