Утримання дружини під час вагітності
Дата публікації: 06.06.2017
Чи має право дружина на утримання від чоловіка під час вагітності?
Право дружини на утримання від чоловіка під час вагітності передбачено ст. 84 СК України. Згідно з цією статтею дружина має право на утримання від чоловіка під час вагітності.
Право на утримання вагітна дружина має незалежно від того, чи вона працює, та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.
Аліменти, присуджені дружині під час вагітності, сплачуються після народження дитини без додаткового рішення суду.
Право на утримання вагітна дружина має і в разі розірвання шлюбу. Право на утримання у зв’язку з вагітністю має дружина, тобто жінка, яка перебуває у шлюбі. Це право триває протягом всього періоду вагітності і починається з того часу, як тільки вагітність була виявлена. Носієм обов’язку надавати утримання є її чоловік. Виникнення у вагітної дружини права на аліменти пов’язується лише з однією умовою — відповідним матеріальним станом чоловіка.
Невизнання чоловіком свого батьківства щодо зачатої дитини не є перешкодою для виникнення у дружини права на аліменти, оскільки батьківство чоловіка випливає із шлюбу (презумпція батьківства) і може бути спростоване лише після народження дитини.
Розмір аліментів, визначений судом під час вагітності, може бути згодом збільшений або зменшений за позовом дружини або чоловіка.
Можливість розірвання шлюбу з вагітною жінкою обмежена (ч. 2 ст. 110 СК). Якщо все ж таки розірвання шлюбу відбулося, ця обставина не припинить право вагітної жінки на аліменти.
Після народження дитини право дружини на утримання у зв’язку з вагітністю переростає у її право на утримання у зв’язку з доглядом за дитиною, і аліменти будуть стягуватися без додаткового рішення суду до досягнення дитиною трирічного віку. Право на аліменти після досягнення дитиною трьох років до досягнення нею шести років виникає за умови, що дитина має вади фізичного або психічного розвитку. Наявність таких вад, їх тяжкість, а також розмір аліментів можуть бути предметом спору, тому для присудження аліментів дружині-матері у цій ситуації потрібне окреме рішення суду.
У разі спростування батьківства обов’язок чоловіка надавати утримання своїй дружині (колишній дружині) припиняється.
Не є підставою для відмови в задоволенні позову про стягнення аліментів той факт, що подружжя проживають окремо. Поки в передбаченому порядку шлюб не визнано недійсним чи не розірваним, він вважається таким, що існує, і дружина має право на утримання.
Право дружини на утримання, передбачене у даній статті, припиняється в разі припинення вагітності, народження дитини мертвою або якщо дитина передана на виховання іншій особі, а також у разі смерті дитини.
Право дружини на утримання припиняється, якщо за рішенням суду виключено відомості про чоловіка як батька з актового запису про народження дитини.
Зразок позовної заяви про стягнення аліментів на утримання вагітної дружини
До Кременчуцького районного суду
Полтавської області
39600, м. Кременчук,
вул. Майора Борищака 31
Позивач : П.І.П.________________________
дата народження______________
зареєстрована:
_____________________________
фактично проживає :
_____________________________
номер телефону (за наявності)
_____________________________
Відповідач : П.І.П.________________________
дата народження_______________
зареєстрований:
_____________________________
фактично проживає :
_____________________________
номер телефону (за наявності)
_____________________________
Позовна заява
про стягнення аліментів на утримання дружини під час вагітності
_______ року ми з відповідачем зареєстрували шлюб у _______________________ відділі РАЦС. У шлюбі я завагітніла та на даний час термін вагітності складає ____тижнів, я перебуваю на обліку у жіночій консультації. Термін вагітності підтверджується довідкою з __________лікарні від _________ року. З _________. року ми з відповідачем проживаємо окремо, оскільки відповідач відноситься до мене з неповагою, постійно мене ображає не дивлячись на вагітність. Сім»я наша фактично розпалася, з часу залишення сім”ї відповідач припинив надавати будь-яку допомогу на моє утримання під час вагітності, хоча має таку можливість, оскільки він є фізично здоровий та працездатний.
На даний час я працюю на _______________, моя заробітна плата складає – . Але вже зовсім через невеликий проміжок часу я буду вимушена покинути роботу та піти у відпустку в зв»язку з пологами, а потім по догляду за дитиною.
Я є вагітною, а це потребує значних додаткових матеріальних витрат на забезпечення належних умов для збереження мого здоров’я та народження здорової дитини. Відповідач, натомість, матеріальної допомоги на утримання дружини у добровільному порядку не надає, що ставить мене у скрутне становище.
Мій чоловік-відповідач працює ___________________ і ким , отримує заробітну плату у розмірі – , але постійно має додатковий та мінливий дохід, що в сумі складає близько _________ грн.
В зв»язку з тим, що відповідач добровільно не бажає надавати мені допомоги на утримання в зв»язку з вагітністю, я вимушена звернутися до суду.
Згідно ч. 1 ст. 84 СК України, дружина має право на утримання від чоловіка під час вагітності. Ч.4 ст.84 СК України передбачено право на утримання вагітна дружина, а також дружина з якою проживає дитина, має незалежно від того чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу. Згідно ч.5 ст.84 СК України аліменти, присуджені дружині під час вагітності, сплачуються після народження дитини без додаткового рішення суду.
Ч. 1 ст. 75 СК України говорить, що дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 70 СК України утримання одному з подружжя надається другим із подружжя у натуральній або грошовій формі за їхньою згодою. За рішенням суду аліменти присуджуються одному з подружжя, як правило, у грошовій формі. Аліменти сплачуються щомісячно.
Згідно ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу отримує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів в твердій грошовій сумі.
Так, як дохід мого чоловіка є нерегулярним та мінливим, окрім заробітної плати він має додатковий дохід, так як постійно підробляє, і відстежити його доходи в повному обсязі є неможливим, я прошу суд стягнути з нього аліменти на мою користь у твердій грошовій сумі, в розмірі ____ грн.
Згідно ч. 1 ст. 79 СК України аліменти одному з подружжя присуджуються за рішенням суду від дня подання позовної заяви.
Відповідно до ч. 1 ст. 110 ЦПК України позови про стягнення аліментів, про визнання батьківства відповідача, позови, що виникають з трудових правовідносин, можуть пред’являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача.
На підставі викладеного та керуючись ст. 70,ст. 75, ст. 79, ст. 84, ст.1 84 СК України, ст. 3, ст. 10, ст. 15,ст. 30, ст. 81,ст. 107, ч. 1 ст. 110, ст. 118-120 ЦПК України, –
Прошу :
1.Прийняти позовну заяву до провадження.
2.Стягнути з відповідача ________П.І.П. _________ на мою позивача _________П.І.П._______ користь аліменти на утримання під час вагітності в твердій грошовій сумі в розмірі ____(_____) грн., щомісячно з часу звернення до суду з позовом та до досягнення дитиною трьох років.
3.Судові витрати покласти на відповідача.
Додаток : копія свідоцтва про укладення шлюбу;
копія довідки з лікарні;
копія паспорту позивача;
копія ідентифікаційного коду позивача;
копія паспорту та ідентифікаційного коду відповідача ( в разі наявності)
копії позовної заяви відповідно кількості учасників справи.
Дата__________________ Підпис ________________
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.