В Україні запустили безоплатну онлайн платформу для переміщення бізнесу (+інструкція)
Дата публікації: 12.04.2022
Prozorro та Мінцифра запустили безоплатну платформу Relocate для допомоги з переміщенням бізнесу із зон бойових дій у безпечні райони. Ми зібрали інформацію про те, хто може скористатися ресурсом, як подати заявку, і які підприємства підпадають під програму релокації.
Бізнес може отримати допомогу в переміщенні свого обладнання на безпечні території України, в пошуку виробничих приміщень, розселенні працівників тощо.
Для кого платформа:
- для бізнесу, який подав заявки на релокацію;
- для компаній, які хочуть допомогти підприємствам з релокацією;
- для представників Міністерства економіки, військових адміністрацій, компаній, які допомагають з опрацюванням заявок, логістикою, пошуком нових приміщень та розселенням працівників.
Заявки на платформі можуть подавати як підприємства, які потребують переміщення, так і компанії, які готові допомагати з релокацією.
Подати заявку на релокацію можна за посиланням: https://auction.e-tender.ua/#/register
Як зареєструвати заявку на релокацію підприємства
Необхідно зареєструватися на даному сайті та підписати договір за допомоги електронного цифрового підпису для підтвердження повноважень діяти від імені компанії. Всі послуги безкоштовні. Детально про всі кроки за посиланням в інструкції*.
Розробники рекомендують у заявці вказувати детальну інформацію про підприємство, кількість обладнання, працівників тощо, зазначити всі запитувані у формі характеристики. Це пришвидшить процес транспортування та обробки заявки.
Пріоритет у черговості релокації надається підприємствам, які можуть самостійно забезпечити демонтаж та перевезення своїх потужностей до найближчої станції АТ “Укрзалізниця”.
Якою є процедура розгляду заявки
1. Заявки сортируються за пріоритетністю – в першу чергу на релокацію можуть розраховувати виробничі підприємства.
2. Фахівці Міністерства економіки зв’язуються з претендентами на релокацію та доуточнюють дані.
3. Далі заявка передається спеціально призначеним відповідальним фахівцям до однієї з приймаючих обласних адміністрацій.
4. Фахівці в областях контактують з підприємством, спільно шукають варіанти вільних площ під розміщення, вирішують питання оренди, підключення мереж, розселення персоналу тощо.
5. Після цього заявка надходить до логістів. Головним перевізником виступає АТ “Укрзалізниця”. АТ “Укрпошта” відповідає за підвезення обладнання до залізничної станції, а також може виступати оператором, адже забезпечує оперативне проходження блокпостів, оформлює транспортні накладні і інші документи, що дозволяють компенсувати підприємству витрати на транспортування.
6. Після прибуття на нове місце підприємство монтує обладнання, підключається до мереж, запускає роботу. Фахівці обласних адміністрацій сприяють і допомагають компанії у облаштуванні. Державна служба зайнятості додатково співпрацює з підприємством у питанні працевлаштування нових робітників, а Державна служба з питань праці консультує у сфері гарантій безпеки життя і здоров’я працівників.
Які нормативні документи регламентують релокацію підприємств
Реалізація програми здійснюється на основі таких нормативно-правових актів:
● Постанова Уряду №305 від 17.03.2022 – регламентує безоплатне перевезення майна вітчизняних підприємств;
● Розпорядженням Уряду №245-р від 25.03.2022 – передбачає план невідкладних заходів з переміщення український компаній на безпечні території.
Які підприємства підпадають під програму релокації із зони бойових дій
Заявку може подати будь-яке підприємство. Після обробки усіх запитів Міністерство економіки визначає черговість релокації компаній. Пріоритет мають стратегічні підприємства та компанії, які виробляють товари першої необхідності. Підприємства, які мають змогу самотужки перевезти своє обладнання, отримають допомогу з логістичних питань.
З питань реєстрації заявки вам допоможуть менеджери майданчика Е-Тендер.
Час роботи: 9:00-18:00 з понеділка по п’ятницю.
0 800 300 705 (безкоштовно в межах України) 068 151 82 77 (Viber, Telegram, WhatsApp) support-auction@e-tender.ua
За даними Мінцифри, за місяць із зони бойових дій евакуювали 216 підприємств і 97 із них уже відновили роботу на новому місці.
*Інструкція для завантаження.
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни РФ проти України.
Ви можете підтримати нашу роботу своїм внеском: https://ldn.org.ua/pidtrymaty/
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Джерела: Урядовий портал, Економічна правда, auction.e-tender.ua
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.