Вагітні, які евакуювалися за кордон, зможуть отримати лікарняні дистанційно (+інфографіка та відео)
Дата публікації: 11.05.2022
Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України спрощує процедуру формування лікарняних для вагітних, які через російську військову агресію були змушені виїхати до інших країн.
Про це повідомляє сайт МОЗ із посиланням на заступницю міністра охорони здоров’я Марію Карчевич, яка прокоментувала зміни, внесені до наказу МОЗ №1066.
За українськими законами, починаючи з 30-го тижня вагітності, жінки мають право отримати сформований листок непрацездатності і, як наслідок – отримати відповідні соціальні виплати.
Однак через розпочату росією війну ця можливість стала для декого недоступною.
Тому на час воєнного стану МОЗ дозволило лікуючим лікарям формувати медичні висновки про тимчасову непрацездатність (МВТН) без особистого прийому вагітної.
«На час воєнного стану ми дозволили лікуючим лікарям формувати МВТН без особистого прийому вагітної. Щоб і надалі гарантувати вагітним жінкам право на фінансову допомогу від держави. Як це виглядатиме на практиці? Вагітна має зв’язатися з лікарем, який вів або веде її вагітність, і заявити про бажання сформувати МВТН. Якщо контакт зі своїм лікарем був втрачений, можна звернутися до іншого. Однак у такому випадку потрібно надати лікарю документ, який підтверджує вагітність та її термін. Це може бути довідка або виписка з останнього огляду вагітної в лікаря в країні її перебування», — пояснила деталі змін Марія Карчевич.
За словами заступниці міністра, лікар перевірить попередні медичні записи про вагітність в електронній системі охорони здоров’я та створить МВТН, що стане підставою для автоматичного створення електронного лікарняного.
МОЗ рекомендує вагітним за можливості тримати зв’язок зі своїм лікуючим лікарем і під час війни отримувати консультації онлайн.
Нагадаємо, раніше Національна служба здоров’я України дала роз’яснення, де спостерігатися вагітним та отримувати медичну допомогу при пологах в умовах воєнного стану. Про це НСЗУ повідомила у своєму Телеграмі.
«Жінки, які переїхали в інші регіони країни через бойові дії, можуть отримати необхідну їм медичну допомогу безоплатно. Це стосується і тих, хто залишився в регіонах, де доступ до меддопомоги ускладнений через бойові дії, і є необхідність змінити лікарню», – йдеться у повідомленні.
Незалежно від терміну вагітності, а також того, чи ставала вагітна раніше на облік, вона може обрати будь-яку найближчу лікарню, яка надає медичну допомогу за пакетом “Ведення вагітності в амбулаторних умовах”, та розраховувати на медичний супровід безоплатно.
Щоб знайти ці заклади, треба зателефонувати до контакт-центру НСЗУ 16-77. Оператори допоможуть знайти найближчу лікарню. Звернутися можна без направлення, якщо є декларація з лікарем первинки. Направлення може бути як електронним, так і паперовим.
Також зазначається, що в умовах воєнного стану лікарі готові йти назустріч пацієнтам і приймати їх без направлення.
Більше інформації – у відео.
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.