Звільнення від опіки
Дата публікації: 24.10.2018
Звільнення від опіки слід починати з письмового звернення до органу опіки і піклування
Згідно зі статтею 75 Цивільного Кодексу України «Звільнення опікуна та піклувальника», у випадку, якщо питання подальшого перебування підопічного під опікою або піклуванням вимагає негайного вирішення, органи опіки можуть провести перевірку, за результатами якої складається висновок про можливість подальшого перебування особи під опікою опікуна або піклувальника.
У зв’язку з висновком органів опіки, у якому наводиться інформація про умови, які унеможливлюють подальше перебування особи під опікою чи піклуванням, опіку або піклування припиняють. Окрім того, з ініціативою звільнення опікуна або піклувальника може виступити і орган опіки та піклування. Така ініціатива може бути заявлена на підставі клопотання підопічного, державних або громадських організацій. Опікун або піклувальник може бути звільнений від виконання своїх обов’язків у випадку влаштування підопічного до закладів, зазначених у ч. 3 ст. 75 ЦК.
Таким чином, внаслідок звернення нашої героїні до органів опіки, з урахуванням усіх її життєвих обставин, останні повинні були провести перевірку та скласти висновок про неможливість подальшого перебування особи під її опікою. Окрім того, враховуючи той факт, що на момент звернення підопічний знаходився у психіатричному закладі на постійному лікуванні, про що, зі слів жінки, вона належним чином повідомила працівника органу опіки, соціальна служба за результатами своєї перевірки мала можливість самостійно звернутись до суду з вимогою про звільнення опікуна від виконання своїх повноважень.
Враховуючи вище викладене, варто звернути увагу осіб, які вирішують питання про припинення опіки над недієздатною або над частково недієздатною особою, на те, що в деяких випадках основна роль у звільненні або у припиненні опіки покладається на відповідні соціальні служби.
Таким чином, перед тим як особисто звертатися із відповідною заявою до суду про звільнення від опіки, є доцільність подати заяву в соціальну службу із проханням вирішення цього питання. На підставі поданої заяви соціальна служба підготує висновок, розгляне варіанти з пошуком інших опікунів, або за наявності відповідних підстав, особисто звернеться із заявою до суду.
Перед тим, як звертатися із заявою до суду про звільнення від опіки, доцільно звернутися із заявою в органи опіки – це в подальшому суттєво полегшить процес та позитивно вплине на терміни вирішення цього питання.
На заяву опікуна органи опіки повинні надати висновок, що також прискорить процес звільнення від опіки. Також у разі особистого звернення опікуна до суду, може постати питання, хто буде продовжувати наглядати над хворою особою після звільнення пікуна. Якщо це питання разом із органами опіки не розв’язати до звернення до суду, є висока вірогідність, що суддя відмовить у заяві.
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.