Які пільги на «комуналку» можуть отримати учасники бойових дій та їхні родини
Дата публікації: 11.08.2021
Пані Ольга з селища Карапчів Чернівецької області – вдова померлого учасника бойових дій. До Вижницького офісу Мережі правового розвитку вона звернулася з питанням, чи має право її родина отримати знижку до 100% на оплату комунальних послуг. Юристка Офісу при громадській організації «Комітет виборців» Валентина Ткач роз’яснює, на які види державної допомоги можуть зараз розраховувати учасники бойових дій та члени їхніх сімей.
![](https://ldn.org.ua/wp-content/uploads/2021/03/280x301xTkach_Valentyna_Vyzhnytsia.jpg.pagespeed.ic.kKY6Hw8d90.jpg)
Пільги учасникам бойових дій надаються відповідно до статті 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Серед них, зокрема, наступні:
• 75% знижка квартирної плати та вартості комунальних послуг, яка надається учасникам бойових дій та членам їх сімей, які проживають разом із ними;
• позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів та абонентна плата за користування телефоном у розмірі 50%.
Відповідно до статей 10 і 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» відповідні пільги отримують також особи, на яких поширюється дія зазначеного Закону, до яких відносяться, зокрема:
• сім’ї військовослужбовців, загиблих (зникли безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії або каліцтва, отриманих при виконанні обов’язків військової служби, а також внаслідок захворювання, отриманого в період проходження військової служби;
• дружини (чоловіки) померлих учасників бойових дій і визнаних за життя інвалідами, які не одружилися вдруге;
• діти померлих учасників бойових дій, які навчаються за денною формою навчання у вищих навчальних закладах I-IV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах.
Особам з інвалідністю внаслідок війни та прирівняним до них надаються такі пільги:
• 100% знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 м2 загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає в житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 м2 на сім’ю);
• 100% знижка плати за користування комунальними послугами (газом,електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання;
• 100%знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення.
Учасникам війни надаються такі пільги:
• 50% знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 м2 загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає в житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 м2 на сім’ю);
• 50% знижка плати за користування комунальними послугами (газом,електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб у межах середніх норм споживання.
• 50% знижка вартості палива, в тому числі рідкого, в межах норм, встановлених для продажу населенню, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення.
P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
![connect](https://ldn.org.ua/wp-content/themes/ldn-2017/img/xtwo-connect.png.pagespeed.ic.jhpVErK68_.png)
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
![support](https://ldn.org.ua/wp-content/themes/ldn-2017/img/xtwo-support.png.pagespeed.ic.0yn-eja8oh.png)
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.