Питання – відповідь: Чи може повнолітня сестра супроводжувати при виїзді за кордон свого малолітнього брата?
Дата публікації: 24.11.2022
“Якщо я повнолітня, чи можу я супроводжувати при виїзді за кордон свого неповнолітнього молодшого брата?”. На запитання мешканки Хмельниччини відповідає адвокатка, виконавча директорка ГО «Подільська правова ліга» Анастасія Площинська.
![](https://ldn.org.ua/wp-content/uploads/2022/11/279x280xploschynska.jpg.pagespeed.ic.Ko6z07PQFQ.jpg)
Так, можете. Водночас варто врахувати умови, що їх диктує Постанова Кабміну України від 27 січня 1995 р. № 57 «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України».
Виїзд за межі дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків, баби, діда, повнолітніх брата, сестри, мачухи, вітчима або інших осіб, уповноважених одним із батьків письмовою заявою, завіреною органом опіки та піклування, здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини (за відсутності паспорта громадянина України)/документів, що містять відомості про особу, на підставі яких Держприкордонслужба дозволить перетин державного кордону.
А якщо дитину супроводжує повнолітній брат?
При цьому рішення щодо надання дозволу на виїзд за межі України особі чоловічої статі, яка супроводжує дитину, яка не досягла 16-річного віку, приймається з урахуванням приналежності супроводжуючої особи до переліку категорій осіб, які звільнені від військової служби та мобілізації, за наявності у неї підтвердних документів (зазначені в таблиці, яку можна переглянути за цим посиланням).
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
![connect](https://ldn.org.ua/wp-content/themes/ldn-2017/img/xtwo-connect.png.pagespeed.ic.jhpVErK68_.png)
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
![support](https://ldn.org.ua/wp-content/themes/ldn-2017/img/xtwo-support.png.pagespeed.ic.0yn-eja8oh.png)
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.