Питання — відповідь: Як підтвердити трудовий стаж переселенцям, які втратили трудові книжки під час війни?
Дата публікації: 23.01.2024
Запити від внутрішньо переміщених людей щодо втрати трудової книжки та необхідності підтвердити трудовий стаж є одними з найчастіших у практиці громадських радників, говорить Марина Царапаєва, параюристка ГО «Асоціація громадських радників України», координаторка спільної з МПР Ініціативи регіональних координаторів*.
З такими запитами громадські радники організації Наталія Горвасюк, Тетяна Колесникова, Микола Охонько упродовж кількох місяців ініціативи працювали разом із юристами організацій Мережі правового розвитку Людмилою Власенко та Михайлом Бардиним.
- Юристи пропонують варіанти вирішення проблеми. Всю отриману від них інформацію громадські радники не лише передають людям, які до них звертаються, а й надають подальшу підтримку всім, хто її потребує, роз’яснюють процес та співпрацюють до повного виконання запиту, — додає Марина Царапаєва.
Як отримати підтвердження трудового стажу
Необхідно подати до Пенсійного фонду України первинні документи (накази про прийняття/звільнення з роботи, табелі нарахування оплати праці тощо), які знаходяться на самому підприємстві, або передані до архівної установи. Для цього слід звернутися за відповідними документами (засвідченими копіями) до адміністрації підприємства та/чи місцевої архівної установи. Звернення повинно бути письмовим, направити його слід поштою.
Як відновити втрачену інформацію онлайн
Найпростіше зробити це онлайн, через портал електронних послуг Пенсійного Фонду.
Для цього потрібно:
1. Авторизуватися в обраному е-сервісі за допомогою електронного підпису або BankID.
2. Перейти до меню «Комунікації з ПФУ» й вибрати «Запит на отримання електронних документів».
3. З-поміж типів звернення обрати «Витяг з ЕТК», заповнити інші додаткові поля, підписати та направити ваше звернення.
Ознайомитися з інформацією про періоди роботи та завантажити її на свій пристрій можна буде вже за декілька хвилин у розділі «Мої звернення».
* Матеріал створено в рамках Ініціативи регіональних координаторів. Ініціатива релізується за підтримки міжнародної благодійної платформи GlobalGiving та Legal Empowerment Fund (програма Fund for Global Human Rights) та Мережі правового розвитку. Зміст публікації є виключно відповідальністю громадської спілки «Мережа правового розвитку» і не обов’язково відображає погляди попередньо згаданих організацій.
Читайте також:
Як відновити трудову книжку, втрачену під час війни
Оцифрування трудової книжки: як зробити і чому це важливо під час війни
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
P. S. Більше актуальної інформації на правову та гуманітарну тематику – у спецрубриці #StandWithUkraine. В ній акумулюємо матеріали, які можуть стати в нагоді тим, хто страждає, чиї права порушуються внаслідок війни рф проти України.
ВИ МОЖЕТЕ НАШУ РОБОТУ СВОЇМ ВНЕСКОМ |
Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork
Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.
Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!
Надрукуйте постер
Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi
Станьте волонтером
Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим
Потрiбна консультацiя?
Онлайн
Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).
В офiсi
Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.
Приєднатися
Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.
Підтримати
Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.