facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Публічна дискусія щодо організації безоплатної правової допомоги на Херсонщині

Дата публікації: 06.04.2018

12 квітня 2018 у Херсоні відбудеться публічна дискусія щодо організації безоплатної правової допомоги (БПД) на Херсонщині.

Зустріч почнеться об 11.00 в малому залі міськради за адресою м.Херсон, просп.Ушакова, 37.

Питання для обговорення:
1) Ідентифікація типових звернень запитувачів правової допомоги, їх категоризація;
2) Ідентифікація правових проблем/потреб громад та напрацювання алгоритмів їх вирішення;
3) Визначення територіальних «пробілів» у наданні БПД;
4) Найтиповіші проблеми, з якими звертаються люди і які можливо вирішити на рівні громади;
5) Інформація про якість надання послуг адвокатами державної системи БПД.

На публічну дискусію запрошуються журналісти, депутати, представники органів влади та місцевого самоврядування, судді, колеги і партнери з громадських організацій.

Організатор дискусії – Херсонський офіс Мережі правового розвитку при ГО «Херсонська обласна організація Комітету виборців України». Захід проводиться в рамках проекту «Підвищення доступу до правосуддя вразливих верств населення у громадах Волинської, Харківської та Херсонської областей» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Сотні тисяч громадян в Україні сьогодні стикаються з потребами захисту власних прав. У таких ситуаціях вони намагаються діяти самостійно чи через знайомих, або звертаються по правову допомогу.

Безоплатну правову допомогу надають громадські організації та державні установи. При цьому суб’єкти, що надають правову допомогу, не завжди знають одні про одних, та ще гірше – про них не завжди знають «клієнти».

Виникає потреба переадресування клієнтів у мережі безоплатної правової допомоги для більш спеціалізованих консультацій, для забезпечення територіальної доступності, оперативності та своєчасності такої допомоги.

Крім того, громадяни мають право очікувати єдиних стандартів отримання правової допомоги, і саме держава разом с громадськими організаціями повинна сформувати таку політику.

У відкритій дискусії державних структур та громадських організацій планується виявити нові виклики на цьому шляху, зробити ідентифікацію типових звернень запитувачів правової допомоги, визначити «пробіли» в законодавстві про надання правової допомоги, зокрема щодо неврегульованості на законодавчому рівні питання перенаправлення запитувачів БПД, відсутності стандартів якості надання первинної правової допомоги.

Одне з завдань діалогу влади та громади щодо вдосконалення системи БПД – налагодження автоматизації перенаправлень клієнтів в рамках системи. Це не тільки покращить реальний доступ до правосуддя, а й стане новим поштовхом для розвитку правозахисних організацій при об’єднаних громадах.

 

Контактна особа:

Василь Касьянов,

координатор проекту в Херсонській області та керівник Херсонського офісу Мережі правового розвитку при ГО «Херсонська обласна організація Комітету виборців України»,

тел. 050-939-67-92,

ел. пошта: cvu.office.ks@gmail.com

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×