Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Ромських лідерів Півдня України запрошують на навчання з питань громадської та політичної активності

Ромських активістів та активісток з Одеської, Миколаївської та Херсонської областей запрошують на трьох-денний тренінг з питань лідерства, громадської та політичної активності – «Ромська школа громадської та політичної активності». Окрім навчального компоненту, тренінг включатиме дискусії та зустрічі з експертами, мережування, супутні просвітницькі та мотиваційні заходи. Навчання відбудеться протягом 10 – 12 вересня 2018 року в м. Одесі, учасники навчання будуть відібрані на конкурсній основі.

Роми в Україні залишаються найбільш дискримінованою національною меншиною за етнічною та соціальною ознаками, і найбільше проблем знаходиться в сфері їх участі в громадському та політичному житті. Представники ромської громади практично не представлені на всіх рівнях державного управління, для них є недоступними виборні та призначувані посади в державних органах та органах місцевого самоврядування. Виборча поінформованість та активність ромів на низькому рівні, вони практично не долучені до процесів децентралізації та об’єднання громад, незважаючи на значне представництво в окремих населених пунктах. Така ситуація спричинена в тому числі і відсутністю ефективних підготовлених ромських лідерів та слабкістю ромських неурядових організацій. В той же час, в сучасних умовах посилення «мови ворожнечі» до ромів та ромських погромів, на фоні частої бездіяльності владних органів, питання громадської та політичної самоорганізації та участі ромів набувають в Україні максимальної актуальності та значення.

Метою навчальної програми «Ромської школи громадської та політичної активності» являється навчання ромських активістів та активісток базовим принципам розвитку лідерства, ефективним формам громадської та політичної участі, а також мережування та формування регіональної спільноти політично активних ромських лідерів. Програма тренінгу базується на практичному досвіді моніторингу проблем політичної участі ромської спільноти, а також враховує запит ромських активістів та активісток на навчання.

Навчальний компонент тренінгу включає блок розвитку лідерства та громадської діяльності в Україні (враховуючи специфіку діяльності ромських активістів); концепцію прав людини, протидію дискримінації та захист прав вразливих категорій; систему органів влади в Україні, політичні права, реформу децентралізації та особливості об’єднаних територіальних громад, участь громадян у бюджетному процесі, безпеку в громадах; вибори і виборчі процедури, статус виборця та обраної особи, основні порушення на виборах, огляд майбутніх виборчих кампаній; планування та проведення адвокаційних кампаній, зовнішню комунікацію та роботу зі ЗМІ.

Для максимального занурення в практичний компонент громадської та політичної участі ромів, передбачено низку практикумів. Зокрема, це огляд прогресивного міжнародного досвіду політичної участі ромів; протидія «мові ворожнечі» щодо ромської спільноти та особливості захисту прав ромів (на прикладі судових процесів щодо подій в Лощиновці); проблеми впровадження Стратегії захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року; діяльність громадських радників в Україні; досвід та перспективи впровадження «ромських радників» в громадах.

Кожен навчальний день тренінгу буде завершено невеликими панельними дискусіями за участю запрошених ромських лідерів та експертів в сфері виборів, політичної роботи, діяльності органів влади та медіа. Зокрема, заплановано такі дискусії – «Ромське лідерство в Україні: проблеми та перспективи», «Політична участь ромів як противага дискримінації ромської спільноти». Серед додаткових заходів навчання, передбачено вечірній кіно-показ документальних фільмів з циклу “Ромська мрія”; фокус-групу щодо перспектив політичної участі ромської громади; обговорення подальшого мережування (зокрема, створення Ромського політичного клубу та обрання його координаторів).

Участь в навчанні безкоштовна. Всі учасники забезпечуються проживанням та харчуванням під час тренінгу, роздатковими матеріалами, за необхідності відшкодовуються транспортні витрати. Група учасників та учасниць тренінгу буде сформована на конкурсній основі (очікується відібрати для навчання 15 осіб).

Для участі в навчальній програмі «Ромська школа громадської та політичної участі», необхідно до 01 вересня 2018 року заповнити анкету учасника, яка доступна за посиланням

https://docs.google.com/forms/d/1_wlojm5iN1amiNha3X-RNSzFQFE5pJUCtIevKqHq-SE/edit?usp=sharing

Про результати відбору, учасники будуть повідомлені не пізніше 03 вересня 2018 року.

За додатковою інформацією звертайтеся: Ігор Бринош, Одеська обласна організація ВГО «Комітет виборців України», +38 (048) 716-40-18, 716-46-83, brynosh@gmail.com

«Ромська школа громадської та політичної активності» проводиться спільно Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України» та ГО «Ромський правозахисний центр», за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» (в рамках проекту «Ромський центр політичної участі») та Minority Rights Group Europe (в рамках ініціативи «Партнерство для всіх: розробка стратегій соціально-економічного співробітництва між ромськими громадами та місцевими органами влади в Україні»).

Прес-служба
Одеської обласної організації
ВГО «Комітет виборців України»

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×