Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Аліменти та їх стягнення за минулий період

Останнім часом тема аліментів та їх стягнення за минулий період є доволі затребуваною серед мешканців Чернівецької області, констатують юристи Вижницького офісу Мережі правового розвитку. Вони підготували відповіді на запитання, з якими люди найчастіше звертаються до Офісу при Чернівецькій обласній громадській організації “Комітет виборців”.

Чи можливе стягнення аліментів за минулий період?

Так, Сімейним кодексом України, а саме ст.194 передбачена можливість стягнення аліментів за минулий період.

За який період заднім числом можливе стягнення аліментів?
Відповідно до ст.194 Сімейного кодексу України, аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більш як за три роки, що передували пред’явленню виконавчого листа до виконання.

У якій ситуації можливе стягнення аліментів за минулий період в Україні?
Присудження аліментів за минулий період можливе, якщо особа, яка звертається з вимогою про стягнення аліментів за минулий час, доведе, що вона (він) вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх отримати у зв’язку з ухилення останнього від їх сплати. Зауважимо, що доказами вживання заходів щодо утримання аліментів є письмові звернення; свідки, які підтвердять, що особа зверталася по допомогу на утримання дітей; інші докази.

Що потрібно зробити, для стягнення аліментів за минулий період?
Для звернення аліментів за минулий період потрібно звернутися до суду з позовною заявою про стягнення аліментів на утримання дітей. У суді потрібно довести наявність підстав щодо стягнення аліментів за минулий період.

Чи потрібно сплачувати судовий збір за позов про стягнення аліментів (зокрема і за минулий період)?
За подачу позову про стягнення аліментів за минулий період не потрібно сплачувати судовий збір. Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 5 Закону України “Про судовий збір”  під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: позивачі – у справах про стягнення аліментів, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів чи зміну способу їх стягнення, а також заявники у разі подання заяви щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів.

Яким законом регулюється питання стягнення аліментів за минулий період?
Стягнення аліментів за минулий період регулюється статтею 194 Сімейного кодексу України.

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×