facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Безкоштовні ліки за державний кошт: як отримати і що варто знати

Дата публікації: 11.03.2020

Кожного разу, коли людина потрапляє до лікарні, їй видають список медикаментів, які необхідно придбати. Але не кожен знає, що є перелік препаратів, які закуповуються за бюджетні кошти та мають видаватися пацієнтам БЕЗКОШТОВНО! Як дізнатися про наявність чи відсутність безкоштовних ліків, перебуваючи на стаціонарному лікуванні? Як отримати безкоштовні ліки і куди скаржитися, якщо вам відмовляються їх видати? Роз’яснення і приклади – у консультації юристки Хмільницького офісу Мережі правового розвитку Юлії Козачок.

З метою забезпечення вільного доступу громадян до інформації про наявні у лікарні безкоштовні ліки, на законодавчому рівні закріплено процедуру розміщення інформації щодо наявних у закладах охорони здоров’я державної та комунальної форм власності лікарських засобів, витратних матеріалів, медичних виробів та харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання, отриманих за кошти державного та місцевого бюджетів, благодійної діяльності і гуманітарної допомоги.
Така інформація має розміщуватися на інформаційних стендах у кожній лікарні та оновлюватись щотижня.
Також кожен українець може перевірити, які саме безкоштовні лікарські засоби є у його лікарні, за допомоги системи «Є ЛІКИ». На цьому ресурсі досить не складно знайти відповідну лікарню і переглянути, які безкоштовні ліки є в конкретному медзакладі станом на сьогодні. І якщо вони є, то надаватися пацієнту ці ліки мають безкоштовно.
Для прикладу, якщо перейти за цим посиланням https://eliky.in.ua/hospital/751 , то можна переглянути, які безкоштовні ліки є у Хмільницькій районній лікарні.

Що робити, якщо вам не дають ліки безкоштовно?
Якщо в лікарні ви не отримали ліки, зазначені на сайті «Є ЛІКИ» як безкоштовні, ви можете звернутися зі скаргою до головного лікаря закладу і керівництва місцевого управління охорони здоров’я. До скарги потрібно додати перелік лікарських засобів, у яких вам відмовили та копію призначення лікаря.

P.S. Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у межах проекту ««Безпечна та правоспроможна громада».

Матеріал відображає позицію автора і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×