facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Безпека у громадах: поради для ОМС та активістів (+відео)

Дата публікації: 10.02.2022

Як ефективно співпрацювати з органами місцевого самоврядування (ОМС). Саме про це розповідають юристи громадської організації «Черкаський правозахисний центр» Мережі правового розвитку у підготовленій ними серії відеоконсультацій. Третій ефір присвячений темі безпеки у громадах. Тарас Щербатюк, юрист, керівник організації, експерт Місцевого індексу з прав людини** ділиться порадами для ОМС, місцевих активістів та громадських організацій, які працюють у сфері безпеки.

На фото: Тарас Щербатюк, юрист,
керівник ГО “Черкаський правозахисний центр”.

Як визначити дієвість роботи ОМС  у сфері безпеки.
Поради ОМС.

  1. Перевіряємо наявність стратегічного документа у сфері безпеки. Це може бути місцева цільова програма у сфері безпеки; плани заходів, направлені за забезпечення безпеки у громаді; один із напрямків або розділів у місцевій стратегії розвитку територіальної громади (ТГ).
  2. Визначаємо дієвість та ефективність наявного стратегічного документа: наскільки ОМС вивчили ситуацію у сфері безпеки на рівні ТГ, яким чином вони пропонують у місцевій цільовій програмі, стратегії чи плані заходів вирішити наявну проблему.
  3. Визначаємо, наскільки врахована думка місцевого населення у сфері безпеки під час розробки або реалізації відповідного місцевого стратегічного документа. Ми вважаємо, що мешканців ТГ слід обов’язково залучити до розробки стратегій, планів заходів, програм, які спрямовані на забезпечення громадського порядку і безпеки.
  4. Наступне, на що б я хотів звернути увагу ОМС та громадськості, це те, що у громадах повинні впроваджуватися сучасні технічні інформаційні системи, які допомагають реагувати на небезпеку. Це можуть бути створені центри безпеки, системи відеоспостереження, кнопки виклику та інші засоби, які загалом допомагають забезпечити належний рівень безпеки у громаді.
  5. Необхідно також звернути увагу на наявність тісної комунікації між поліцією, ОМС та громадськістю. Радив би створити у кожній громаді свої комунікаційні платформи, де б усі ці три суб’єкти мали можливість обмінюватися інформацією, досвідом і складати певний план заходів – аби належним чином забезпечувати безпеку у громадах.  

Поради громадськості

  1. Налагодити комунікації з ОМС і створити консультативно-дорадчий орган у сфері безпеки у громаді та активно долучатися до створення відповідних програм і заходів, які фінансуються з місцевого бюджету.
  2. Налагодити комунікації з поліцією. Радив би створити громадське формування з охорони громадського порядку та разом із поліцією патрулювати територію громади.    

 

*Першу відеоконсультацію «Публічна інформація як метод співпраці з органами місцевого самоврядування» дивіться тут. Другу – «Розвиток громад: як визначити дієвість місцевих программ» – за цим посиланням.

**Місцевий індекс прав людини – інноваційний інструмент, розроблений Українською Гельсінською спілкою з прав людини та допрацьований для адаптації до місцевого контексту Мережею правового розвитку для підтримки і ефективного розвитку реформи місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою в Україні. Критерієм ефективності визнано такий розвиток, що базується на засадах пріоритету прав людини в усіх сферах її взаємин із державою.

Представники місцевих громадських об’єднань за координації та навчальної підтримки експертів Мережі правового розвитку та Української Гельсінської спілки з прав людини проводять моніторинги населених пунктів.

Зокрема моніторингова місія проходила одночасно з низкою моніторингів в інших населених пунктах областей, що найбільше постраждали від наслідків військового конфлікту на Сході України. Вона мала на меті здійснити аналіз дотримання прав людини на Сході України та допомогти органам місцевого самоврядування налагодити свою діяльність у напрямку дієвої роботи із захисту прав людини у громаді. В якості методики моніторингу було обрано напрями «Соціальний для захист вразливих категорій», «Безпека громади», «Гідний рівень життя» Місцевого індексу прав людини.

Моніторинг передбачає виставлення бальної та відсоткової оцінки зусиллям місцевої влади з забезпечення прав людини у кожному напрямі оцінювання. За результатами кожного моніторингу місцева влада має перелік рекомендацій для покращення власної діяльності. 


Розробка методології Місцевого індексу прав людини була реалізована за участі експертів Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, спільнот експертів науковців та практиків місцевого самоврядування різних галузей прав людини. Було опрацьовано сучасні міжнародні моделі прав людини і їх оцінювання, узагальнено кращі іноземні та вітчизняні практики моніторингу прав людини на місцевому рівні, враховано специфіку розвитку повноважень місцевого самоврядування в процесі реформи.

Результати «Місцевого індексу прав людини на Сході України» – за посиланням.

P.S. Будьте в курсі кожної новини та події – підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork  

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×