facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Брат і сестра мирно розділили батьківську землю

До юристів Скадовського офісу Мережі правового розвитку звернулася колишня мешканка Херсонщини пані Ольга*. Зараз жінка постійно проживає у  Німеччині. А на рідну землю її привело земельне питання: необхідно було оформити ділянку під житловим будинком, що знаходиться у Скадовську.

Пояснила, що житловий будинок, який зараз належить їй та її братові, раніше належав батькам. Після їх смерті відкрилася спадщина, і за рішенням суду діти поділили дім між собою «навпіл». А от земельну ділянку поділити не змогли: тоді, у 2013 році, порядок користування земельною ділянкою був встановлений таким чином, що не дозволяв набути права власності брату та сестрі. Причина була в тому, що через технічну невідповідність розподіл не в повній мірі відображав інтереси сторін.

Тепер же родичі вирішили таки «закрити» земельне питання. Тож пані Ольга цікавилася, як зробити це краще: без конфліктів і з вигодою для обох сторін.

Юрист Офісу при громадській організації «Скадовщина – мій рідний край» Сергій Кеба детально вивчив ситуацію і запропонував через суд змінити порядок користування, установлений мировою угодою, що була затверджена ще у 2013 році.

За довіреністю ми підготували відповідні документи, зокрема новий висновок експерта – з іншим варіантом розподілу та наданням відповідних земельних сервітутів, – пояснює юрист.

Суд, розглянувши позов, встановив** новий порядок користування земельною ділянкою під житловим будинком. Тепер він відповідає інтересам сторін та дозволяє оформити землю за кожним із колишніх співвласників окремо.

*Ім’я змінено з етичних міркувань.

**Посилання на рішення суду: http://reyestr.court.gov.ua/Review/88398796

Будьте в курсі кожної новини та події — підпишіться на наш Telegram-канал: https://t.me/LegalDevelopmentNetwork

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×