facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чому довідки про склад сім’ї більше не видаються

Дата публікації: 13.09.2019

Починаючи з 2016 року, процедура реєстрації місця проживання та видачі документів, що підтверджують таку реєстрацію, поступово зазнала суттєвих змін. Яких саме, роз’яснює адвокат Херсонського офісу Мережі правового розвитку Маргарита Плахотнюк.

До Офісу при громадській організації “ІРЦ “Правовий простір” майже щодня звертаються громадяни, які не мають можливості отримати довідки про склад сім’ї. Найчастіше це люди, що переоформлюють певні види соціальної допомоги на новий період та розпочинають самостійний збір документів, не звернувшись попередньо до органів соціального захисту населення за роз’ясненнями щодо змін у законодавстві.

Проблема, з якою стикнулась більшість містян, що звернулися на прийом, є типовою і полягає в тому, що діюче законодавство не дозволяє вільно отримати документ щодо місця проживання іншої людини, оскільки така інформація входить до складу конфіденційних персональних даних, вільний доступ до яких обмежено законом.

Такі обмеження обумовлені вимогами Закону України  “Про інформацію”, який відносить інформацію про фізичну особу, зокрема, її адресу, до інформації з обмеженим доступом – до конфіденційної. Крім цього, відповідно до п.3 ч.2 ст. 8 Закону України “Про захист персональних даних”, людина має право виключно на доступ до своїх персональних даних (або, відповідно до загальних правил глави 17 Цивільного кодексу України, до даних тих осіб, щодо яких вона здійснює представництво).

До того ж, статтею 3 Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” в якості підтверджуючого документа щодо реєстрації місця проживання передбачено  довідку про реєстрацію місця проживання виключно щодо конкретної особи. Таку довідку людина може отримати щодо себе або щодо осіб, яких вона представляє на підставі довіреності чи за законом (наприклад, батьки щодо малолітніх та неповнолітніх дітей, опікуни – щодо малолітніх дітей або недієздатних осіб).

Що робити, коли необхідно отримати зведені дані про склад зареєстрованих у приміщенні осіб

 У Херсоні порядок отримання зведеної інформації про склад зареєстрованих врегульовано розпорядженням міського голови №425 від 12.12.2018р.

Згідно з пунктом 2 цього розпорядження,  відділ реєстрації місця проживання Херсонської міської Ради забезпечує надання інформаційних відомостей про зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб безпосередньо структурним підрозділам районних у місті Херсоні рад з питань праці та соціального захисту населення для забезпечення реалізації наданих законодавством прав (отримання соціальних допомог, субсидій, компенсацій  тощо). Для надання таких відомостей використовуються дані картотеки, наявної у відділі реєстрації місця проживання фізичних осіб Херсонської міської ради.

Крім цього, інформаційні відомості можуть бути надані безпосередньо власникам, співвласникам, наймачам житла за умови пред’явлення документів, з повним переліком яких можна ознайомитись на сайті Херсонської міської ради за посиланням: http://mvk.kherson.ua/zapis/zapis.php у розділі “Інформаційні відомості про зареєстрованих осіб у житловому приміщенні”.

Таким чином,  замість довідок про склад сім’ї видаються інформаційні відомості про склад зареєстрованих осіб у житловому приміщенні. Обробка персональних даних та надання інформаційних відомостей органам державної влади, місцевого самоврядування, нотаріусам, судам тощо здійснюється виключно у випадках, передбачених законами України, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини або за згодою самої особи з дотриманням вимог Закону України «Про захист персональних даних».

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×