Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чому матеріальну допомогу на оздоровлення виплачують не всім

Хто має право на матеріальну допомогу на оздоровлення, коли можна її отримати і якими законодавчими актами це право регламентується. Нюанси актуальної теми роз’яснює юрист Білозерського офісу Мережі правового розвитку В’ячеслав Лях.

Запит на консультацію щодо матеріальної допомоги на оздоровлення співробітники Офісу при громадській організації «Білозерський центр регіонального розвитку» отримали під час чергової виїзної консультації*, що пройшла 21 серпня 2018 року. З таким питанням звернувся мешканець села Широка Балка пан Володимир.

Дійсно, право отримати матеріальну допомогу на оздоровлення мають не всі. Її виплату працівникам бюджетної сфери регламентовано законами України, постановами Уряду, галузевими наказами.
Також це питання визначається у положенні про надання матеріальної допомоги, що є додатком до колективного договору. Так, для державних службовців обов’язково допомогу на оздоровлення надають до щорічної основної відпустки.
У разі виходу працівника, скажімо, в додаткову відпустку у зв’язку з навчанням чи у відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомога на оздоровлення не надається.
Рішення про надання щорічної відпустки і про надання матеріальної допомоги оформлюють наказами роботодавця.

Коло осіб, яким передбачена виплата матеріальної допомоги на оздоровлення:

– педагогічні та науково-педагогічні працівники — пп. 1 ст. 57 Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-19/ВР;
– робітники бюджетних закладів та установ освіти, не прирівнені до педагогічних та науково-педагогічних — пп. 5 п. 4 Наказу МОН «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557;
– медичні та фармацевтичні працівники — абз. 3 п. 2 постанови КМУ «Питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» від 11.05.2011 № 524;
– бібліотекарі — п. 3 постанови КМУ «Про затвердження Порядку виплати доплати за вислугу років працівникам державних і комунальних бібліотек» від 22.01.2005 № 84;
– працівники будинків культури, музеїв — п. 2 постанови КМУ «Питання виплати працівникам державних і комунальних клубних закладів, парків культури та відпочинку, центрів (будинків) народної творчості, центрів культури та дозвілля, інших культурно-освітніх центрів доплати за вислугу років, допомоги для оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань» від 09.12.2015 № 1026, п. 4 Постанови КМУ «Про реалізацію окремих положень частини другої статті 28 Закону України «Про музеї та музейну справу»» від 22.01.2005 № 82.

Водночас для тих працівників бюджетної сфери, яким допомогу на оздоровлення виплачують за рішенням керівника та лише за наявності економії фонду оплати праці, її можуть надати у будь-який період за заявою працівника. Адже законодавство, яке дозволяє надавати матеріальну допомогу на оздоровлення, не прив’язує її виплату до факту надання щорічної відпустки.

*Захід проведено в рамках проекту «Посилення правових можливостей об’єднаних громад» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження».

 

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
з понедiлка по п'ятницю
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×