facebook
Потрібна юридична консультація? Наш юрист надасть її безкоштовно

Чи маєте ви право на субсидію

Дата публікації: 19.07.2018

Цього опалювального сезону отримати субсидію українцям буде набагато складніше. Кабінет Міністрів України вніс деякі зміни до програми призначення субсидій. Якщо ви приховуєте свої доходи, працюєте незаконно, маєте великі квартири чи будинки  – “державної знижки” вам не бачити. Деталі нововведень роз’яснює голова Ковельського офісу Мережі правового розвитку при ГО “Центр зростання громад” Надія Клімук.

Відтепер субсидію не призначатимуть, якщо у власності сім’ї є автомобіль, якому менш ніж 5 років, крім мопеда та авто, наданого органом соціального захисту населення.

Окрім того, доходи від оренди майна, зокрема від здачі в оренду квартири, необхідно буде вказувати у деклараціях про доходи – у новій графі «інші доходи».

З 1 травня 2018 року діє нове правило: субсидія скасовується, якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги у повному обсязі.

Неоформленим заробітчанам автоматично нараховується дохід в 5286 гривень

Особам працездатного віку, які претендують на субсидію, але не реєструються як безробітні, оскільки працюють без оформлення в Україні або за кордоном, органи соцзахисту автоматично рахуватимуть дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень.

Тим, хто є дійсно безробітним, необхідно буде стати на облік до центру зайнятості. Також з 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення наближена до реальних обсягів споживання і становитиме 4,5 куб.м на 1 кв.м площі, електроопалення – 30 кВт.год на 1 кв.м площі.

Зекономив – отримай премію

Відтепер ОТГ мають право приймати від населення документи на оформлення субсидії для передачі їх органам соцзахисту населення, механізм повторює практику звернень до сільських і селищних рад. Також Уряд буде преміювати домогосподарства за економію ресурсів за підсумками опалювального сезону, що завершився. Під монетизацію підпадають зекономлені домогосподарствами 150 кіловат електроенергії, якщо цей ресурс використовується для опалення, або 100 кубів газу. У грошовому еквіваленті це майже 700 гривень. Субсидіантам необхідно до 1 вересня подати заяву у місцеве управління соцзахисту населення, на підставі якої виплачуватиметься грошова винагороди за енергоефективність. Інформацію про наявність економії кожен отримувач субсидії може відстежувати у своїй платіжці або звернувшись до постачальника газу чи електроенергії, якщо вони використовуються для опалення. Обрати спосіб отримання коштів необхідно самостійно.

При підготовці консультації використані матеріали сайту Погляд, Урядового порталу.

P.S. Офіси Мережі правового розвитку створені та працюють за підтримки  програмної ініціативи «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження».

Погляди, відображені у цьому матеріалі, належать його авторам і можуть не співпадати з думкою Міжнародного фонду «Відродження”.

Якщо помітили помилку на сайті, будь ласка, виділіть текст та натисніть ctrl-enter.

Знайшли своє рiшення? Допоможiть iншим!

Надрукуйте постер

Роздрукуйте та розмiстiть на дошцi оголошень у своєму под’їздi постер Мережi

Станьте волонтером

Станьте волонтером та допомогайте знаходити рiшення проблем iншим

Потрiбна консультацiя?

Онлайн

Поставте питання, i один з експертiв Мережi надасть вiдповiдь.
Графік роботи чату: з 10:00 до 16:00
щодня
(обідня перерва з 13:00 до 14:00).

В офiсi

Знайдiть найближчу приймальню у своєму мiстi та запишiться на консультацiю.

connect

Приєднатися

Ми завжди відкриті для спроможних організацій та активних особистостей, які поділяють наші місію, бачення та цінності і готові долучитися до їх реалізації.

support

Підтримати

Ми робимо правову допомогу доступною. Ми посилюємо спроможність громад та допомагаємо їм розвиватися. Підтримайте нас у цій роботі.

Повідомити про помилку

×